Hoşgeldiniz! Kontrol panelinize erişmek için;
giriş yapın veya üye olun. Parolanızı mı unuttunuz?

Bugün;
18.6.2018 04:34:29

Yazılar Arşivinde Arayın:

Ayrı Ayrıntılı Isparta - ispartaya.com Yazarlar bölümümüz açıldı. / 28.12.2011 21:57:07 / Yazar olmak için başvuru yapınız. |

M. Koray BAŞYİĞİT Adlı Yazarın Sayfası | Kullanıcı Adı: M. Koray BAŞYİĞİT

BİZ ve HALK OYLAMASI

Selam ve saygılar Sevgili Gönül Dostlarım,

Nisan ayının ilk pazartesi günü sizlerle olmaktan mutluyum. Halk oylamasına sayılı günler kala hareketli propaganda yaşamaktayız. Bu hafta da ana muhalefet partisi CHP nin Genel Başkanı Sayın Kemal KILIÇDAROĞLU ilimizi ziyaret etti. Kapalı bir toplantı ve esnaf ziyaretleri vs.vs.vs. Benim esas beklentim 12 Nisan 2017 de ilimize gelecek Sayın Meral AKŞENER Hanımı dinlemek. Çevremde ki ve başka illerde ki bir çok Dostum Meral Hanımın yanında yer almış durumdular. Ülkemin,torumlarımın geleceği için dikkatle hareket etmek zorundayım. Ne yazık ki Anayasamızda yapılacak değişikliklerin ne olduğunu bilmeden karar vermenin sonucunu hep birlikte yaşayacağız. Dünya tarafından da sonuç beklenmekte. Kuzey Irakta bile iktidardaki akp nin samimi dostu,açılım destekcisi, kırmızı halılarla karşılanan, kol kola konserde beraberce sarkılarını söyleyen, pkk nın bayrağı ile ortak basın toplantısı yapılan şahıs 16 Nisan sonrası TÜRK Kerkük te bağımsızlıklarını ilan edeceklerini açıkladı. Türkiye deki yandaşlarına da sizin oylarınız evet olsun çalışmasında. Lütfen oy verirken bir daha değişecek maddeleri gözden geçirip vicdanınıza göre oyunuzu kullanınız. Bizleri pkk da hayır istiyor onlarla mı kol kolasınız ? diyen arkadaşlar… Sonuçlar açıklanmaya başlayınca pkk nın baskısı ile Güneydoğu Anadoluda ki evet oylarının sayısına bakınız. Son pişmanlık fayda etmez. 15 Senedir Ülkemi yöneten bu akp iktidarı ne istedi de yapamadı ? Fazlasını yaptılar. Sonuçta kanun dışı yaptıklarını değişiklikle meşru hale getirme çabasındalar. Seçildiği günden bu güne kadar Sayın Cumhurbaşkanını hiç tarafsız gördünüz mü?  Salı Muhtar toplantıları, açılış ve temel atma mitingleri… Basından takip ettiğimiz kadarı ile her seferinde siyasi demeçler… Sahi bu arada Türk ün Türk ten başka Dostu olmadığını öğrendik. Biz ülküceler biliyorduk ama iktidarın geç te olsa öğrenmesi bu sefer ekonomik krizlere sebeb oldu. Nevruz şenlikleri için İran dan Mart ayında Akdeniz Sahili otellere gelen turist sayısı yarıya düştü. Yaz tatili için ab ülkelerinden gelecek turistler de de rezervasyon iptalleri oldukça fazla. 1 Mayıs işçi bayramı için de eski demirperde ülkelerinden gelecek gezginlerinde sayısı oldukça azalmış durumda. Yani bu sene de turizm felç. Bir ara Ortadoğu da söz sahibi Eş başkanı olacağız derken şimdi Suriye de askerlerimizi yanlışlıkla bombaladılar. FIRAT – KALKANI Harekatı ile gurbet elde 80 e yakın Şehid verdiğimiz halde şimdi çekildil pkk nın yandaşlarının yerleşmesine zemin hazırladık.

Sevgili Gönül Dostlarım; Ben Başbakanımız Sayın Binali YILDIRIM ın istemese de Başbakan olarak hükümete devam etsin diye HAYIR diyorum. ( ! )  Mevlam hayırlısını nasip etsin.

Geçtiğimiz hafta  Isparta Lozan Mübadilleri Derneğinin 9. kuruluş yıldönümü sebebi ile yemek ve konseri vardı. Çok güzel bir proğramdı. Emeği geçenleri kutlarım. Halk oylaması yakın olunca siyasilerin ilgisi de çoktu. Konuşmaları sıkıcıda olsa yemek sırasında dinledik. Plaket Töreninde ise galiba akp il Başkanı olsa gerek, kendisini fazla tanımıyorum, Avukat imiş. Kravatsız, dağınık saçlarla akp Genel Başkanını ilimizde temsile pek yakışmayacak şekilde idi. O makama göre tabii ki biraz daha giyim ve konuşmalarında itina edebilir  Liderler toplum sizden samimiyet, ilgi ve saygı bekler.

Isparta Akfen Şehir Hastanesi artık kullanımda. Hasta teşhis, tedavisi yapılmakta. Yeni bir kurum, tabii ki eksiklikleri olacak. Bunları  da çözmek Akfen ticari şirketinin görevi. Çözüm yerine bahane bulmakla işler laçkalaşır. Doktorların sekreterlerini aldılar. Sebeb ise oldukça komik. “ Hasta Mahremiyeti “ Bu güne kadar o halde niye doktor ile sekreter aynı odada benim mahremiyetimi ihlal ettiniz? Ben zarar görmedim ama demek ki zarar gören varmış. Bir de bu hastaneyi ticari amaçla bir şirket yaptı. Bildiğim kadarı ile de yer temini dışında devletin katkısı olmadı. Basın onünde yerel akp yetkilileri de Sayın Milletvekil Bilgiç in ekonomik katkılarından dolayı teşekkürü beni şaşırttı. Eski Hastanelerin çevresinde bu hastanelere bağlı ticaretle uğraşanlar sıkıntıya düştü. Eczane, market, taksiciler, tostcu, çiçekci vs. vs. vs. Bunlar fetö davasındakilere denilen gibi “ kök yesinler “ diyemeyiz. Mevlam muhtaçta etmesin, eksikte etmesin.

Sevgili Gönül Dostlarım merkezde halka açık tuvaletler berbat. Kokudan girilmiyor. Pis. Belediye iş hanı, tuhafiyeciler sitesi tuvaletleri de kilitli. Belediye Zabıtası yetkilileri lütfen kontrol ediniz.İş merkezlerinin tuvaletleri kullanıma açık olmalı. Bir de Zabıta kontrolünde olan Halk Otobüsleri hakkında halen şikayetler bolca gelmekte. Ya Zabıta konuları takip etmiyor ya da halk otobüsü koparatifi yöneticileri ikazları dinlemiyor. Bazı sürücülerin saygısızlığı, duraklarda keyiflerince durmalari veya durmamaları, sert araç kullanmaları … Halk mecbur olunca sessiz kalıyor. Sosyal patlama da kötü olur.

Sevgili Gönül Dostlarım bir sonraki yazımda buluşmak üzere şen ve esen kalınız…

Saygılarımla

YİĞİTÇE
M.Koray BAŞYİĞİT

mkbasyigit@mynet.com

twitter: Korayhoca32

İnstagram: Mustafa Koray Başyiğit

0 536 710 88 66

 

FIKRA

REKLAM


Televizyoncunun biri omrunu tamamlamis obur dunyaya gitmis. Sevabina gunahina bakmis, cennete buyur etmisler. Televizyoncu bakmis, hic de dunyada anlattiklarina benzemiyor. Cennet.. Gozalabildigine yemyesil cimen.. Her yanda sessiz sedasiz oturmus, dusunen insanlar. Cit yok... Cani sikilmis televizyoncunun... "Acaba, demis, bir de Cehennem'i gorsem?" 
Meleklerden biri almis, dogruca Cehenneme'e goturmus. Bizimki kapidan soyle bir... uzanmis: Ooooo!.. Bir cumbustur gidiyor. Enfes bir orkestra.. Cildirtan bir muzik.. Harika dekor.. Ortada cirilciplak dans eden birbirinden nefis kizlar.. Karsisinda sira sira icki ficilari.. Musluguna bardagi dayayan kana kana iciyor. Bizimki hemen firlamis, kosmus kendisini getiren melege: 
"Tamam." demis, "Cehennemde kalmak istiyorum ben." 
Islemleri tamamlanmis, gitmis Cehennem'e. Fakat o da ne? Deminki goruntuden eser yok. Ne orkestra, ne kizlar, ne icki, ne su, ne bu... Goz alabildigine bir kocaman kazan... Fakur fokur kayniyor. Icinde batip cikan, feryad eden milyonlarca kafatasi... Televizyoncu korku, dehset icinde: 
"Cehennem iste..." 
"Ya demin gorduklerim neydi?" 
"Reklamlari izlemistiniz..." 

 

 

ŞİİR

 

MİHRİBAN

Sarı saçlarına deli gönlümü
Bağlamıştın, çözülmüyor Mihriban 
Ayrılıktan zor belleme ölümü
Görmeyince sezilmiyor Mihriban

Yar, deyince kalem elden düşüyor
Gözlerim görmüyor aklım şaşıyor
Lambada titreyen alev üşüyor
Aşk kağıda yazılmıyor Mihriban

Önce naz sonra söz ve sonra hile
Sevilen seveni düşürür dile
Seneler asırlar değişse bile
Eski töre bozulmuyor Mihriban

Tabiplerde ilaç yoktur yarama
Aşk değince ötesini arama
Her nesnenin bir bitimi var ama
Aşka hudut çizilmiyor Mihriban

Boşa bağlanmış bülbül gülüne
Kar koysan köz olur aşkın külüne
Şaştım kara bahtım tahammülüne
Taşa çalsam ezilmiyor Mihriban

Tarife sığmıyor aşkın anlamı
Ancak çeken bilir bu derdi gamı
Bir kördüğüm baştan sona tamamı

Abdurrahim Karakoç


Etiketler: ısparta halk oylaması,


  Kategori: Isparta Gökçay

  Tarih: 3.4.2017 08:17:10

  Hit: 356

  Yorum: 0


Bu Yazıya Ait Yorumlar:

     Bu Yazıya Ait Yorum Bulunamadı!

Yorum Ekleme Formu:

 * Adınız Soyadınız : 

 * E-Mail Adresiniz : 

 * Yazıyla İlgili Yorumunuz : 

 * Güvenlik Kodu : 

M. Koray BAŞYİĞİT Hakkında

  Diğer Bilgiler

İsim: M. Koray BAŞYİĞİT
Yer: Türkiye/Isparta
E-Mail: mkbasyigit@mynet.com
Cinsiyet: Bay
Medeni Hal: Dul
Meslek: Emekli Öğretmen
Yazdığı Yazı Sayısı: 36
Yapılan Yorum Sayısı: 0

Yazarın Son Yazdığı Yazılar

» TOKİ
Düşmüşe yardım dinimizin esas amacı ama ülkemde düşkünler varken dışarıdakilere yardım sevap kazandırmaz.
Kategori: Isparta Gökçay

Bu Yazıyı Okuyun

» ŞEHİTLERİMİZ
Canların sevenleri ve biz Vatan sevdalıları… Kahrolduk ama vatan hainlerini sevindirmemek için acımızı içimize attık.
Kategori: Isparta Gökçay

Bu Yazıyı Okuyun

» ŞEHİD – ITKM – TRAFİK – SİYASET - ENGELLİLER
Geçtiğimiz hafta sonu ZEYTİN DALI HAREKATINDA ŞEHİT OLAN Kardeşlerimiz ve bir ŞEHİD Ateşinin de Isparta ya düşmesi gündemi oluşturdu.
Kategori: Isparta Gökçay

Bu Yazıyı Okuyun