Hoşgeldiniz! Kontrol panelinize erişmek için;
giriş yapın veya üye olun. Parolanızı mı unuttunuz?

Bugün;
17.10.2018 15:49:22

Yazılar Arşivinde Arayın:

     Kayıtlı Duyuru & Haber Bulunamadı!

M. Koray BAŞYİĞİT Adlı Yazarın Sayfası | Kullanıcı Adı: M. Koray BAŞYİĞİT

YEREL ADAYLAR – TEMİZLİK - SINAVLAR

Selam ve saygılar Sevgili Gönül Dostlarım;

Ağustos ayının ilk günü, yeni bir hafta yine sizlerleyim. Beni takip etmeniz ve yorumlarınızdan çok mutluyum. Sağ olunuz.

Geçmiş haftalarda “ Yaklaşan yerel seçimler de Isparta Belediye Başkanı kim olmalıdır ? “ soruma genelde her partiden yorumlar ve istekler geldi. Siyasette 24 saat bile önemliyken bana gelen isimlere göre MHP de Yusuf Ziya GÜNAYDIN, akp de Osman ZABUN isimleri ağırlıkta. İYİ Parti ise tahminim 12 Ağustos kongresinden sonra yerel seçim çalışmalarına başlayacak. CHP ise kurultay kavgası sebebi ile yerel seçimler düşüncesine fırsat vermiyor. Tabii ki zaman değişimlere gebe. Geçtiğimiz hafta cep telefonlarına gelen  mesajla aday için anket yapıldı ama ne kadar sağlıklı olacağını bilemiyorum. Seçim sonrası akp teşekkür ziyaretleri altında yerel seçim için çalışmalara başladı. Sayın Zabun çiçekleri boşuna dağıtmıyor. Söz de Isparta nın bütün belediyelerini alacaklarını beyan ediyorlar ama ellerindeki belediyeleri de kaybedebilirler. 16 Senedir akp ye görevini yapan Isparta beklediği karşılığı iktidardan görememiştir. Nerede Ispartadan İzmir e, Ankara ya, İstanbul a giden trenler… 5 senedir bitmeyen müze bakımı… Sahi Isparta ÖĞRENCİ – ASKER – SAĞLIK Şehiri diyoruz. Ekonomimiz gül – lavanta harici bunlara bağlı. Niye bedelli askerlikteki 21 günlük eğitim şehirlerinde ISPARTA nın adı yok? Diğer şehirlerden neyimiz eksik? Sevgili akp li Milletvekillerimiz sözünüzü Milli Savunma Bakanlığına geçiremediniz mi? TBMM si Komisyon Başkanımız siz niye komisyonunuz da Isparta yı ekleyemediniz? 1 200 000 Bedelliden birazı da ilimize gelse, aileleri ile para harcasa kötü mü olurdu? Lütfen seçimler de ISPARTA AŞKI olan kişilere oy verelim. Buna karşılık resmi rakamlara göre 5452 fakat bundan fazla olan mülteciye ev sahipliği yapıyoruz. Isparta mıza çakılmayan her çivi için seçimle gelenlere hesap sorma hakkımız var.

Sevgili Gönül Dostlarım, Havalar oldukça sıcak. Güneşten korunalım. Bu arada aşırı terleme ve ter kokmaya da dikkat edelim. Geçtiğimiz hafta Cuma namazı için Davraz Pazar camisinde idim. Bu arada namaz için camimize gelen Sayın Valimize de teşekkür ederim. Namaz sonrası bizlerle biraz sohbet etseydi daha mutlu olurdum. Yanımda ki gencin ter kokusu çevreyi oldukça rahatsız etti. Bir de ayak veya çorap kokusu vardı. Mevlam kıldığımız namazı kabul etsin. Lütfen topluma girerken biraz daha dikkatli olalım. Zaten Cuma namazlarını sanki para ile kılıyormuşca her namaz sonrası değişik sebeblerle para toplanması… Türk Vatandaşımız yardımseverdir. Gerektiğinden fazlasını istenmeden yapar. Ucundurmayalım. Istanbul Haliç de  Demir Bulgar Kilisesi restarasyonuna harcanan paraya halen üzülürüm.

Sıcaklar sebebi ile sokak hayvanlarını düşünelim. Yeşilleri suluyalım. Çöplerimizi kokutmayalım.

Liselere Giriş Sınavları ( LGS ) sonuçları açıklandı. Ne yazık Milli Eğitim Bakanlığı sınıfta kaldı. 14 – 15 Yaşında ergenlik içinde öğrencimiz AÇIK  LİSE ye yönlendiriliyor. Bu çocuğumuzdan gelecek için ne bekleyebiliriz. Kapattığımız GENEL  LİSELERİ  tekrar değerlendirelim. Şimdi söz edilen bir çok Anadolu Lisesi geçmişteki isminden uzak. Milleti yok eden değerlerin başında DİL, KÜLTÜR, EĞİTİM, DİN bozulması gelir. Eğitimci gözü ile EĞİTİM SİSTEMİMİZ başarılı değildir. 40 Matematik sorusundan ortalama 3 ünü doğru cevaplamak sistem çökmesidir. Diğer derslerde aynı şekildedir. Öğretmenler odasında aynı sınıfa giren farklı statüde öğretmenler olduğu sürece başarı sağlanamaz. Sınavda 80- 90 alan aday öğretmene mülakatta 20 – 30 vermek düşündürücüdür. Yönetici atamalarında sendikaya göre değerlendirmek yanlıştır. Böyle giderse elektrik mühendisini elektrik çarpar, inşaat mühendisi yaptığı inşaatın altında kalır. Yüksek okul ve fakülte mezunlarımızda isportacı olur veya yurt dışına kaçar. Yazılacak problemlerimiz çok… Yazınca da sütunumu kapatıyorlar.

Sevgili Gönül Dostlarım bir sonraki yazımda buluşmak üzere şen ve esen kalınız…

Saygılarımla

 

YİĞİTÇE
M.Koray BAŞYİĞİT

mkbasyigit@mynet.com

twitter: Korayhoca32

İnstagram: Mustafa Koray Başyiğit

0 536 710 88 66


Etiketler: ısparta,


  Kategori: Isparta Gökçay

  Tarih: 2.8.2018 00:57:14

  Hit: 152

  Yorum: 0


Bu Yazıya Ait Yorumlar:

     Bu Yazıya Ait Yorum Bulunamadı!

Yorum Ekleme Formu:

 * Adınız Soyadınız : 

 * E-Mail Adresiniz : 

 * Yazıyla İlgili Yorumunuz : 

 * Güvenlik Kodu : 

M. Koray BAŞYİĞİT Hakkında

  Diğer Bilgiler

İsim: M. Koray BAŞYİĞİT
Yer: Türkiye/Isparta
E-Mail: mkbasyigit@mynet.com
Cinsiyet: Bay
Medeni Hal: Dul
Meslek: Emekli Öğretmen
Yazdığı Yazı Sayısı: 49
Yapılan Yorum Sayısı: 0

Yazarın Son Yazdığı Yazılar

» SEÇİM VAADLERİ – TRAFİK - YATIRIMLAR
Bir de Akfen Isparta Şehir Hastahanesi yakının da demiryolu geçiti yanında kavşak var. Trafik ışığı ve yetkililer yok. DSİ nin alt tarafı. Oldukça hareketli.
Kategori: Isparta Gökçay

Bu Yazıyı Okuyun

» KRİZ – TOPRAK - OKULLAR
Lütfen okullarımızda ki asfalt ve betonu kaldıralım, Tabiatı okul bahçelerine taşıyalım. Ağaçlar, çiçekler, çimler… Daha güzel olmaz mı? Çocuklarımız ve gençlerimiz tabiat sevgisi ile yetişsinler.
Kategori: Isparta Gökçay

Bu Yazıyı Okuyun

» ANKARA – OKUL ve KİTAP – ZAMLAR
Bir dostumun bu sene 1. Sınıfa başlayan çocuğu için verilen listedeki malzemeleri için kitapcıya gittik. Sonuç İLKOKUL 1. SINIF için alınan malzeme tutarı 431 TL. Gelecekteki masraflar ve giyim – kuşam, ayakkabı, eşofman vs buna dahil değil.
Kategori: Isparta Gökçay

Bu Yazıyı Okuyun