Hoşgeldiniz! Kontrol panelinize erişmek için;
giriş yapın veya üye olun. Parolanızı mı unuttunuz?

Bugün;
17.10.2018 16:04:21

Yazılar Arşivinde Arayın:

     Kayıtlı Duyuru & Haber Bulunamadı!

M. Koray BAŞYİĞİT Adlı Yazarın Sayfası | Kullanıcı Adı: M. Koray BAŞYİĞİT

15 TEMMUZ – NÜFUSUMUZ – KALDIRIMLAR - GÜNDEM – BAŞKAN KİM

Selam ve saygılar Sevgili Gönül Dostlarım;

15 Temmuz hain darbe teşebbüsünün ikinci sene yıl dönümünü geçtiğimiz hafta yaşadık. Topluma sebeblerini, sebeb olanları, sonuçlarını çok iyi anlatmak gerek. O gece 250 vatan evladı öldü, yaklaşık 3000 kişide yaralandı. Kardeş kardeşi vurdu. Bizlerin vergileri ile alınan uçaklar bize ateş etti. Kim di bunlar? Bu makamlara nasıl geldiler? Geçmişte FETÖ tehlikesinden bahsederken beni tenkit edenler bu sefer benden fazla FETÖ ye düşman oldular. İşte bu aldatıdık diyenlere hesap sormak gerek. Askerlik yapanlar bilir. Komutan emir verdiği zaman bunu niye yapıyorum? diye soramayız. Emir demiri keser. Erat a terör saldırısı var diye köprüye çıkarmışlar. Ne  bilecek ki hain saldırı olduğunu… Karşısında Milleti görünce duruyor. Karşılığında ise bunu fırsat bilen asker düşmanı gözü dönmüş cani başını kesiyor zavallının. Ölen garibim hain, kelle kesen kahraman. Geçtiğimiz dönem TBMM sinde bu konuda yapılacak meclis araştırması sonuçsuz kalmıştı. Sayın Milletvekillerimiz lütfen bu konuları tekrar gözden geçiriniz. Suçsuz açıkta olan memurların durumlarını, cezaevlarinde mahkemeye çıkmak için gün sayanları dinleyiniz. Esas olan tabanda ki değil zirvedekileri cezalandırmak… Tavanda aldatılanların da tabandakiler kadar önemli olduğunu unutmayalım. !5 temmuz gecesi verilen SELA bize o geceyi hatırlattı. Güzeldi. Niye 250.000  Şehit verdiğimiz Çanakkale Zaferinde ayn selayı duymuyoruz. 26 Ağustos, 9 Eylül belki daha şanlı geceler… Aynı hoş sedayı o günler de duymak isterim. 24 Garip tren yolcusu kabul edilemiyecek bir sebebten hayatını kaybetti. Yurdumda sela okunaz mıydı ?

Sevgili Gönül Dostlarım, her zaman gündemde tutmaya çalıştığım konu Isparta mızın nüfusu. Yüksek öğrenim öğrencilerimiz sayısı yaklaşık 100.000 kişi. Ne yazık ki bir çoğu ikametlerini ilimize aldırtmadığı için Isparta da sayılmıyorlat.İller bankasından benim adıma gelen desteğe ortak oluyorlar. Sınav sebebi ile Isparta da oldukları için seçimlerde oy kullanmıyorlar. Sonrasında da mahalli idarelere tenkitte dulunuyorlar, pahallılıktan şikayetci oluyorlar. 2019 Mart ayın da yerel seçimler var. Yine bir çoğu oy kullanamayacak. Belki bir sonraki genel seçimlerde Milletvekili sayımız 1 eksilebilir. Isparta Belediyesini ikamet taşıyan öğrencilerin ulaşımlarını 1 Tl yapma projesini kutluyorum ve destekliyorum. Ayni ilgiyi parti temsilcilerinden, gençlik kuruluşlarından, üniversite temsilcilerinden de  bekliyorum. Nüfusumuz artsın. Gelişim için projeler ona göre yapılsın. İlimiz de öğrencinin önemi fazla. Ekonomimiz öğrenciye, acemi askere ve saglık kuruluşlarına il dışından gelen hastalara bağlı. Bu sene Gül ve lavanta bahçelerine yapılan seyahatlerde Keçiborlu ve Güneykent e faydası olmuştur.

Geçtiğimiz hafta bisiklet yolu ve elektrikli motorsikletler konusunda ki açıklamalarıma yorumlar oldukça fazla idi. Yollar daralıyor sebebi ile bisiklet yolları iptal edildi ama araçların park etmesi galiba yolları daraltmıyor. Hele Mimar Sinan Caddesinde park sorununa çare bulunmalı. Kaldırımlarımız işgal altında.

Genel Seçim ve sistem değişikliği seçimleri zamanın da  pekaka terör yuvası Kandile Silahlı Kuvvetlerimiz girmek üzeri idi. Seçim bitti o konuda ki haberlerde bitti. Şimdiki gündem Adnan Hoca ve kedileri… Toplumumuz bir anda gündeme ayak uydurabiliyor. Daha yazacağım konular çok ama yerim dar.

Bu hafta yaklaşan yerel seçimlerde Isparta mıza Kim Belediye Başkanı olmalı veya partilerde kimler aday olabilir. Bunu değerlendirelim. Bu konu da da sizlerden yorumlar beklerim.

            Sevgili Gönül Dostlarım bir sonraki yazımda buluşmak üzere şen ve esen kalınız…

Saygılarımla

YİĞİTÇE
M.Koray BAŞYİĞİT

mkbasyigit@mynet.com

twitter: Korayhoca32

İnstagram: Mustafa Koray Başyiğit

0 536 710 88 66


Etiketler: ısparta,


  Kategori: Isparta Gökçay

  Tarih: 20.7.2018 03:02:33

  Hit: 84

  Yorum: 0


Bu Yazıya Ait Yorumlar:

     Bu Yazıya Ait Yorum Bulunamadı!

Yorum Ekleme Formu:

 * Adınız Soyadınız : 

 * E-Mail Adresiniz : 

 * Yazıyla İlgili Yorumunuz : 

 * Güvenlik Kodu : 

M. Koray BAŞYİĞİT Hakkında

  Diğer Bilgiler

İsim: M. Koray BAŞYİĞİT
Yer: Türkiye/Isparta
E-Mail: mkbasyigit@mynet.com
Cinsiyet: Bay
Medeni Hal: Dul
Meslek: Emekli Öğretmen
Yazdığı Yazı Sayısı: 49
Yapılan Yorum Sayısı: 0

Yazarın Son Yazdığı Yazılar

» SEÇİM VAADLERİ – TRAFİK - YATIRIMLAR
Bir de Akfen Isparta Şehir Hastahanesi yakının da demiryolu geçiti yanında kavşak var. Trafik ışığı ve yetkililer yok. DSİ nin alt tarafı. Oldukça hareketli.
Kategori: Isparta Gökçay

Bu Yazıyı Okuyun

» KRİZ – TOPRAK - OKULLAR
Lütfen okullarımızda ki asfalt ve betonu kaldıralım, Tabiatı okul bahçelerine taşıyalım. Ağaçlar, çiçekler, çimler… Daha güzel olmaz mı? Çocuklarımız ve gençlerimiz tabiat sevgisi ile yetişsinler.
Kategori: Isparta Gökçay

Bu Yazıyı Okuyun

» ANKARA – OKUL ve KİTAP – ZAMLAR
Bir dostumun bu sene 1. Sınıfa başlayan çocuğu için verilen listedeki malzemeleri için kitapcıya gittik. Sonuç İLKOKUL 1. SINIF için alınan malzeme tutarı 431 TL. Gelecekteki masraflar ve giyim – kuşam, ayakkabı, eşofman vs buna dahil değil.
Kategori: Isparta Gökçay

Bu Yazıyı Okuyun