Hoşgeldiniz! Kontrol panelinize erişmek için;
giriş yapın veya üye olun. Parolanızı mı unuttunuz?

Bugün;
20.9.2018 07:30:31

Yazılar Arşivinde Arayın:

     Kayıtlı Duyuru & Haber Bulunamadı!

M. Koray BAŞYİĞİT Adlı Yazarın Sayfası | Kullanıcı Adı: M. Koray BAŞYİĞİT

TREN KAZASI – YEMİN TÖRENLERİ – BİSİKLET YOLU, KALDIRIMLAR, ELEKTRİKLİ MOTORSİKLETLER

Selam ve saygılar Sevgili Gönül Dostlarım;

Hafta sonu Tekirdeğ - Çorlu yakınlarında yaşanan tren kazası ülkemin gündemine bomba gibi düştü. 24 can kaybı ve 318 yaralı olarak yetkililer açıklama yaptılar ama yayın yasağı sebebi ile konu kapandı. Yetkililer kazanın sebeblerini araştırılmalı, suçlu görülenleri cezalandırılmalıdır. Giden canlar geri gelmez, göz yaşları dinmez fakat ceza belki biraz teselli verir. Geçmişte Pamukova da yaşanan hızlı tren kazasında acılı ailelerin acıları dinmemişti. Beklentim MİLLİ YAS ilan edilmeli idi. Ne yazık ki siyasi sebeblerden, yapılacak yemin töreni sonrası kutlamaların iptal edilmemesi için olabilir.

24 Haziran 2018 Başkanlık ve Milletvekili Genel Seçimlerinin kesin sonuçları YSK tarafından ilan edildi. Daha sonra Milletin vekilleri ve Cumhurbaşkanının yemin törenleri gündemdeydi. Sayın Meral AKŞENER in Cumhurun Başkanının yemin töreni kutlamalarına davet edilmemesine hayret ettim. IYI Parti Milletvekilleri yine saygıda kusur etmedi ve Cumhurbaşkanını TBMM sinde ayakta karşıladılar. Acaba akp ye oy verenlerle IYI Partiye oy verenler arasında bir huzursuzluk mu isteniyor? Zirvedeki bu sürtüşme tabana farklı düşer. Ben bu durumu 1980 öncesi yaşadım… Biliyorum. Camiler, kahveler, sokaklar vs.. vs.. vs.. ayrışmıştı. Sonuç mu? Canlar yandı, kanlar döküldü. Ben Sayın Erdoğan ı sevmeyebilirim. Makamı Türk Dünyasının zirvesidir. Saygım da sonsuzdur. Yeni siyasi siztem inşallah hayırlara vesile olur. 16 Senedir iktidar da akp yi gördük, tanıdık. Bana göre yanlışları bol bir dönem yaşadık. Yeni sistemin takipcisi olacağım. Yeni Bakanlar Kuruluna da çalışmalarında başarılar dilerim. Isparta dan yine Bakanımız olmadı.

Sevgili Gönül Dostlarım, Geçmişte BİSİKLET YOLLARI gündem de idi. Her fırsatta akp nin yerel yöneticileri tarafından MHP li Isparta Belediye Başkanı eleştiri yağmuruna tutuldu. Ne yazık ki “ Halk da istemiyor…! “ savunması ile boyası kalsa da Bisiklet yolu iptal oldu. “ Mimar Sinan Caddesi dar, Bisiklet yolu mu olur ? “ diye fırtına koparanlar mavi boyalı yolda araç park edince sanki yol daralmıyor. Dertleri park yapmak imiş. Engelliler, bisiklet sürücüleri ne güzel faydalanıyorlardı. Arkadaşlarım adına üzüldüm. Isparta Belediyesinden her zaman beklentim kaldırım işgallerinin önüne geçmesi. Mal teşhiri, oturma grupları, motorsiklet vs parkları… Benim kaldırımı işgal etmeye kimsenin hakkı yoktur. Lütfen Belediye yetkilileri bu konuda duyarlı olun. Ayrıca kaldırımlar da ki klimalar. Ben klimanın havasını teneffüs etmek istemiyorum. Lütfen klimaları da kaldırın veya yükseltin. Klima gazları sağlığımıza zarar veriyor. Hava sıcak birde önünden geçerken klimanın verdiği sıcaklık… Bu arada Sayın Trafik yetkilileri, elektrikli motorsikletler konusunda sizden de duyarlı olmanızı istiyorum. 8 Yaşında bir çocuk 3 arkadaşı ile 4 ü Davraz Mahallesi sokak ve caddelerinde hızlı bir şekilde kural tanımaz biçimde sürüyor. Bu benim gördüğüm. Tabii ki şehir merkezinde de benzeri sürücü ve elektrikli motorlat var. Kaldırımlar sanki bunlara ait. Belediye işhanı önü en güzel örnek. Analar ağlamadan çözüm bulmak gerek.

Sevgili Gönül Dostlarım bir sonraki yazımda buluşmak üzere şen ve esen kalınız…

Saygılarımla

YİĞİTÇE
M.Koray BAŞYİĞİT

mkbasyigit@mynet.com

twitter: Korayhoca32

İnstagram: Mustafa Koray Başyiğit

0 536 710 88 66

 


Etiketler: ısparta,


  Kategori: Isparta Gökçay

  Tarih: 10.7.2018 15:33:15

  Hit: 94

  Yorum: 0


Bu Yazıya Ait Yorumlar:

     Bu Yazıya Ait Yorum Bulunamadı!

Yorum Ekleme Formu:

 * Adınız Soyadınız : 

 * E-Mail Adresiniz : 

 * Yazıyla İlgili Yorumunuz : 

 * Güvenlik Kodu : 

M. Koray BAŞYİĞİT Hakkında

  Diğer Bilgiler

İsim: M. Koray BAŞYİĞİT
Yer: Türkiye/Isparta
E-Mail: mkbasyigit@mynet.com
Cinsiyet: Bay
Medeni Hal: Dul
Meslek: Emekli Öğretmen
Yazdığı Yazı Sayısı: 47
Yapılan Yorum Sayısı: 0

Yazarın Son Yazdığı Yazılar

» ANKARA – OKUL ve KİTAP – ZAMLAR
Bir dostumun bu sene 1. Sınıfa başlayan çocuğu için verilen listedeki malzemeleri için kitapcıya gittik. Sonuç İLKOKUL 1. SINIF için alınan malzeme tutarı 431 TL. Gelecekteki masraflar ve giyim – kuşam, ayakkabı, eşofman vs buna dahil değil.
Kategori: Isparta Gökçay

Bu Yazıyı Okuyun

» DÖVİZ
Ülkemin ekonomik istikrarını çekemiyen, kıskanan dış güçler 13 Temmuz 2018 de başlattıkları baskılarla dövizi uçuk rakamlara çıkartmış olsalarda bizden bir çivi bile sökemediler. ( ! )
Kategori: Isparta Gökçay

Bu Yazıyı Okuyun

» KURBAN BAYRAMI
Kalabalık bir grupla Çıralı Çarşısın da gezinir iken gözleme yemek istedik. Otlu gözleme ve ayran 25 Tl. Hazır yufkaya bahçeden toplanmış otları ile yapılan bu gözleme...
Kategori: Isparta Gökçay

Bu Yazıyı Okuyun