Hoşgeldiniz! Kontrol panelinize erişmek için;
giriş yapın veya üye olun. Parolanızı mı unuttunuz?

Bugün;
21.7.2018 07:04:28

Yazılar Arşivinde Arayın:

Ayrı Ayrıntılı Isparta - ispartaya.com Yazarlar bölümümüz açıldı. / 28.12.2011 21:57:07 / Yazar olmak için başvuru yapınız. |

M. Koray BAŞYİĞİT Adlı Yazarın Sayfası | Kullanıcı Adı: M. Koray BAŞYİĞİT

SONUÇLAR – CANİLER - PARK - ZAMLAR

Selam ve saygılar Sevgili Gönül Dostlarım,

2018 Temmuz ayının ilk yazısı ile karşınızdayım. Geçen hafta 2 okuyucum yorumları ile beni takip ettiklerini belirttiler. Çok mutlu oldum ve duygulandım. Sağ olunuz.

24 Haziran seçimleri ve seçimlerin bana göre şok sonuçları hafta boyunca gündemde idi. MHP nin başarılı olması, akp ile Cumhurbaşkanlığı seçimlerindeki oy farkı, CHP ve Sayın İNCE nin oyları arasındaki büyük fark, hdp nin destekle barajı geçmesi, IYI Partinin Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde beklenen oy u alamaması, Doğu Anadolu ve Güneydoğu  Anadolu da MHP nin yüksek oy alması muhabbetler de ana konu idi. Kişiler kuram teorileri ile elde ettikleri sonuçları topluma mal etme çabasın da idi. Gözler yerel seçimlerin erkene alınmasın da… Olur mu ? Olamaz mı ? Anayasa değişikliği… 400 Milletvekili desteğinin bulunması, Yerel de kimler Isparta Belediye Başkanlığına aday olur ? İttifaklar olabilir mi ? Tabii ki geçmiş seçimlerde de yaşadığımız      “ PROJESİZ  ADAYLAR “

Isparta İl seçim Kurulu Milletvekili seçilenlerin mazbatalarını toplu ve törenle vermek için Halk Eğitim Merkezinde proğram hazırlamışlar. Çalışmalarından dolayı tebrik ederim. IYI Parti Milletvekili Sayın CESUR un konuşması sırasında kendini bilmez kişilerin slogan atması ve salonun boşaltılması hoş davranış değildi. Kişilerin yaptıkları davranışlar toplumu değil kişilik bozukluklarını gösterir. Üzücü bir olaydı. Hele mikrofanda bir bayan ve kabul etmese de Ispartanın Vekili olması. Sevgili akp li yerel yönetici arkadaşlar böyle toplantılarda yanlarındaki arkadaşlarının davranışlarını kontrol edebilmeli…

Sevgili Gönül Dostlarım; Polatlı da 8 yaşında ki  Eylül ve Ağrı da ki 4 yaşında ki Leyla nın katledilmesi ve cansız bedenlerinin bulunması toplumu derinden üzdü. İDAM ın yeniden ceza olarak verilmesi gündeme geldi. Partiler de hem fikir. Ne yazık ki akp geçmişte AB ye girmek için imzaladığı uyum yasalarına göre İDAM kesinlikle uygulamaya konulamaz. Bu sebeble hadım cezasını savunuyorlar. Keşke geçmişte buna benzer olaylar için TBMM de araştırma komisyonları kurulmalı ve alınacak tedbirler, verilecek cezalar tartışılmalıydı. İktidardaki siyasi irade akp zihniyeti hep red etti. Nedense akp muhalefetin gündeme getirdiği araştırma komisyonu kurulması tekliflerini hep geri çevirdi. ( 15 Temmuz ayaklanması, fetö vb… ) Mevlam toplumumuzu bu canilerden korusun.

Isparta Belediyesi iki senelik çalışması sonucu nihayet  ATATÜRK  PARKI nı  bitirebildi ve hizmete sundu. Belediye işlettiği bu çay bahçesinde fiatlar daha indirimli olabilirdi. Çay üzüm pazarında ki kafelerde 1 Tl. Park ta 1,5 Tl. Bardaklarda ufak. Neyse Cumhurbaşkanımız Millet Kırathanelerini kuracak ve çay – kek ücretsiz olacak. Bekliyoruz…

Sevgili Gönül Dostlarım 2018 Haziran ayı enflasyon rakamları açıklandı. Son 10 senenin en yüksek zamları… Aslında hayat pahalılığı açıklanan  % 2,61 den daha yüksek. Bunda da biz kandırılıyoruz. Maaşlarımıza zam yapılacak ama zam gelmeden eridi.

Sevgili Gönül Dostlarım bir sonraki yazımda buluşmak üzere şen ve esen kalınız…

Saygılarımla

YİĞİTÇE
M.Koray BAŞYİĞİT

mkbasyigit@mynet.com

twitter: Korayhoca32

İnstagram: Mustafa Koray Başyiğit

0 536 710 88 66

 


Etiketler: ısparta,


  Kategori: Isparta Gökçay

  Tarih: 4.7.2018 02:29:53

  Hit: 69

  Yorum: 0


Bu Yazıya Ait Yorumlar:

     Bu Yazıya Ait Yorum Bulunamadı!

Yorum Ekleme Formu:

 * Adınız Soyadınız : 

 * E-Mail Adresiniz : 

 * Yazıyla İlgili Yorumunuz : 

 * Güvenlik Kodu : 

M. Koray BAŞYİĞİT Hakkında

  Diğer Bilgiler

İsim: M. Koray BAŞYİĞİT
Yer: Türkiye/Isparta
E-Mail: mkbasyigit@mynet.com
Cinsiyet: Bay
Medeni Hal: Dul
Meslek: Emekli Öğretmen
Yazdığı Yazı Sayısı: 40
Yapılan Yorum Sayısı: 0

Yazarın Son Yazdığı Yazılar

» 15 TEMMUZ – NÜFUSUMUZ – KALDIRIMLAR - GÜNDEM – BAŞKAN KİM
Sevgili Gönül Dostlarım, her zaman gündemde tutmaya çalıştığım konu Isparta mızın nüfusu. Yüksek öğrenim öğrencilerimiz sayısı yaklaşık 100.000 kişi. Ne yazık ki bir çoğu ikametlerini ilimize aldırtmadığı için Isparta da sayılmıyorlat.
Kategori: Isparta Gökçay

Bu Yazıyı Okuyun

» TREN KAZASI – YEMİN TÖRENLERİ – BİSİKLET YOLU, KALDIRIMLAR, ELEKTRİKLİ MOTORSİKLETLER
Hafta sonu Tekirdeğ - Çorlu yakınlarında yaşanan tren kazası ülkemin gündemine bomba gibi düştü. 24 can kaybı ve 318 yaralı olarak yetkililer açıklama yaptılar ama yayın yasağı sebebi ile konu kapandı.
Kategori: Isparta Gökçay

Bu Yazıyı Okuyun

» SONUÇLAR – CANİLER - PARK - ZAMLAR
2018 Temmuz ayının ilk yazısı ile karşınızdayım. Geçen hafta 2 okuyucum yorumları ile beni takip ettiklerini belirttiler. Çok mutlu oldum ve duygulandım. Sağ olunuz.
Kategori: Isparta Gökçay

Bu Yazıyı Okuyun