Hoşgeldiniz! Kontrol panelinize erişmek için;
giriş yapın veya üye olun. Parolanızı mı unuttunuz?

Bugün;
22.4.2018 01:48:36

Yazılar Arşivinde Arayın:

Ayrı Ayrıntılı Isparta - ispartaya.com Yazarlar bölümümüz açıldı. / 28.12.2011 21:57:07 / Yazar olmak için başvuru yapınız. |

M. Koray BAŞYİĞİT Adlı Yazarın Sayfası | Kullanıcı Adı: M. Koray BAŞYİĞİT

REFERANDUM – HOCALI – HALK OTOBÜSLERİ – MİLLİ EĞİTİM


Selam ve saygılar Sevgili Gönül Dostlarım, 2017 Mart Ayında ki ilk yazımla sizlerle olmaktan mutluyum. Yorumlarınızla bana haz veriyorsunuz.

Ülkemin gündemi artık 16 Nisan da yapılacak Türkiye Cumhuriyeti Anayasasında ki 18 maddenin değişiklik REFERANDUMu. Hayır diyecekler ağırlıklı olmak üzere Ülke evet – HAYIR cılar olmak üzere ikiye bölündü. Evet oyu alabilmek için bir gün ÜLKÜCÜ olup BOZKURT selamı vermek, bir gün pkk nın bez parçasını Ankara da dalgalandırmak moda oldu. Lütfen Türkiye Cumhuriyeti Anayasasını okuyalım, Değişecek 18 maddeyi analiz edelim. Siyasiler eşit ortamda mücadele edemiyorlar. Devlet, hükümet, belediye destekli çalışmalara karşı kendi gücü ile çalışanları kutlarım. Hayır kampanyası için çaba harcayanlara karşı konan yasaklar, ertelemeler göz ardı edilmemelidir. Almanya evet kampanyası için toplantı yapacak akpli 2 Bakana yasak derken buna tepki gösteren ilgililer Çanakkale de resmi izinleri alınmış bir otel toplantısında Sayın AKŞENER e yasak koyup elektrikleri keserken, Denizli de salonda izin alınmış salon toplantısı için Sayın KAYA nın toplantısı kaymakamlıkça iptal ederken susuyorlar. Korku ve baskı…
Bu arada Suriyeden kaçanlara tanınan imtiyazlar insanı imrendiriyor. Bankanın bana vereceği emekli promasyonu için seçim dönemlerinde gündeme gelen, aylarca pazarlık yapılan 300.oo – 450.oo Tl için methiyeler düzen akp
iktidarı benden habersizce kestiği ötv, kdv, vs vergilerden 25 Milyar Doları mültecilere harcadı. Bir de Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı yapılıyor. Daha bir çok haklar… Acaba evet olarak döner mi ?
Sevgili Gönül Dostlarım, geçtiğimiz haftalar boşalan İl Milli Eğitim Müdürlüğüne atanan Sayın Şahan ÇÖKER iş başı yaptı. Yeni müdürümüze hoş geldin der yapacağı her faydalı çalışma da yanında olduğumu, yanlışlar da ise karşısında olduğumu belirtiyorum. Kolaylıkar dilerim. Ispartamız için başarılı olur. Isparta Belediyesi desteği ile açılan 1. Kitap fuarına öğrencilerin gönderilmemesi konusunda okullara emir verilmesi çok yanlış bir davranış. Ben davarım diyenler varsa da okumayan insanlar koyun olur. İlk icraat bu ise tabii ki skandal… !
26 Şubat HOCALI katliamını unutuyoruz. Ermenilerin Azerbaycan - Karabağ – Hocalı da Rusların desteği ile 26 Ocak 1992 de gece yaptıkları baskında bebek, çocuk, bay, bayan, yaşlı 613 kişiyi Şehid ettiler. Ne yazık ki dünya bu katliama sessiz kaldı. Unutmayalım…! Unutturmayalım ! …
Geçmişte panayır havasında yapılan ama uzun bir süredir yapılmayan Gül Festivali için bu sene yapılma kararı alınmış. Isparta nın tanıtımında faydalı olur düşüncesi ile tertip komitesine başarılar dilerim.
İlimiz de toplu taşıma görevi yapan HALK OTOBÜSleri için devamlı şikayetler alıyorum. Geçtiğimiz Pazar günü sıkıntıyı ben de yaşadım. Ne yazık ki ilgililerden halen cevap yok. Kooparatif yetkilileri ile denetleyen kurumlar galiba biraz duyarsız. Ne de olsa rekabet ortamı yok. İstedikleri gibi hareket etmek onların hakkı. Susarak ücretimizle kepaze olmakta bizim hakkımız.
Mart ayı kışı geriye getirdi. Güzel bir kar yağışı… İyi bir eğlence. Gençlerin Hükümet Meydanındaki kar topu savaşı da güzeldi. Ben de nasibimi aldım. Gençliğimi hatırladım.
Arkadaşlarla yaptığımız toplantılar sonucu nasip olursa her hafta Çarşamba günü sosyal medya da ÇARŞAMBA BOMBASI başlığı ile bir konuyu inceleyeceğiz. İyi kötü yanlış güzel değerlendirmeleri yapacağız. Yorumlayacağız. Yetkililere sorumlulara ulaşmaya çalışacağız.
Sevgili Gönül Dostlarım bir sonraki yazımda buluşmak üzere şen ve esen kalınız…
Saygılarımla
YİĞİTÇE
M.Koray BAŞYİĞİT
mkbasyigit@mynet.com
twitter: Korayhoca32
İnstagram: Mustafa Koray Başyiğit
0 536 710 88 66

FIKRA
TEMİZ ŞÖFOR
“Trafik memurları bir gün, trafik kontrolü yapıyorlarmış. Karşıdan gelen Temel ile Fadime’ yi gören komiser, hemen arabayı durdurmuş. İkisini de emniyet kemeri takmış olarak görünce:
-Beyefendi bugün yaptığımız kontrolde tek emniyet kemerini takan çift sizsiniz, bu yüzden size 500 Türk Lirası ödül veriyoruz. Ama merak ettik, bu parayla ne yapacaksınız? Temel sevinçle cevap vermiş
-Ne mi yapacağum. Hemen gidip kendime bir ehliyet alacağum demiş. Polis :
-Ne ne ehliyetiniz yok mu, demiş komiser. Fadime olayı toparlamak için:
-Kusura bakmayın memur bey, temel içince ne dediğini bilmez, der. Komiser daha da şaşkınlıkla:
-Ne bir de içkili misiniz, diye bağırır. Arkadan yaşlı adam öne atılır ve :
-Ben demuş idum çalıntı arabayla yola çıkmayalum başumuza bi iş gelir diye. Komiser neye uğradığını şaşırmışken, bagajdan atlayan İdris de koşa koşa gelerek.
– Ne oldi,geçtuk mi sınırı daaa
Ozan Manas

Bir Çaya Bir Sigaraya Müptelayım Bu Sıra

Beni sormuşsun dün eski bir ahbaba,
Ne yapıyor, nasıldır, ne haldedir acaba?
Çok merak etmişsen söyleyeyim ben sana
Eski bir türküye müptelayım bu sıra.

Bir hüzün çöküyor ansızın dünyama
Bir anda susuyorum, bakınıyorum etrafa
Düşünüyorum bomboş bakışlarımla
Bir çaya, bir sigaraya müptelayım bu sıra

Yalnız takılıyorum, çekemiyorum kimseyi
Herkes bana batıyor, dinlemiyorum hiçbirşeyi
Divane mezzup gibi bir ileri bir geri


Etiketler: REFERANDUM – HOCALI – HALK OTOBÜSLERİ – MİLLİ EĞİTİM,


  Kategori: Isparta Gökçay

  Tarih: 5.3.2017 22:42:37

  Hit: 474

  Yorum: 0


Bu Yazıya Ait Yorumlar:

     Bu Yazıya Ait Yorum Bulunamadı!

Yorum Ekleme Formu:

 * Adınız Soyadınız : 

 * E-Mail Adresiniz : 

 * Yazıyla İlgili Yorumunuz : 

 * Güvenlik Kodu : 

M. Koray BAŞYİĞİT Hakkında

  Diğer Bilgiler

İsim: M. Koray BAŞYİĞİT
Yer: Türkiye/Isparta
E-Mail: mkbasyigit@mynet.com
Cinsiyet: Bay
Medeni Hal: Dul
Meslek: Emekli Öğretmen
Yazdığı Yazı Sayısı: 36
Yapılan Yorum Sayısı: 0

Yazarın Son Yazdığı Yazılar

» TOKİ
Düşmüşe yardım dinimizin esas amacı ama ülkemde düşkünler varken dışarıdakilere yardım sevap kazandırmaz.
Kategori: Isparta Gökçay

Bu Yazıyı Okuyun

» ŞEHİTLERİMİZ
Canların sevenleri ve biz Vatan sevdalıları… Kahrolduk ama vatan hainlerini sevindirmemek için acımızı içimize attık.
Kategori: Isparta Gökçay

Bu Yazıyı Okuyun

» ŞEHİD – ITKM – TRAFİK – SİYASET - ENGELLİLER
Geçtiğimiz hafta sonu ZEYTİN DALI HAREKATINDA ŞEHİT OLAN Kardeşlerimiz ve bir ŞEHİD Ateşinin de Isparta ya düşmesi gündemi oluşturdu.
Kategori: Isparta Gökçay

Bu Yazıyı Okuyun