Hoşgeldiniz! Kontrol panelinize erişmek için;
giriş yapın veya üye olun. Parolanızı mı unuttunuz?

Bugün;
20.9.2018 08:08:54

Yazılar Arşivinde Arayın:

     Kayıtlı Duyuru & Haber Bulunamadı!

M. Koray BAŞYİĞİT Adlı Yazarın Sayfası | Kullanıcı Adı: M. Koray BAŞYİĞİT

TOKİ

 

Selam ve saygılar Sevgili Gönül Dostlarım,

Yeni bir Çarşamba gününde sizlerle olmanın sevinci ile satırlarıma başlıyorum. Kış ayında olduğumuz halde hava saatlik kararsızlığını gösteriyor. Bahar güneşi ile başladığımız güne yağmur ve serinlikle devam ediyoruz. Tabii ki akşamları ise sıcaklık aranıyor. Böyle bir hava sonucu ise hastalıklar kapıda. Bu mevsim güneşin gülen yüzüne aldanmayın, sağlığınıza dikkat ediniz. Soğuk algınlığı ve grip bir anda yatağa düşürüyor.

Gündem Afrin operasyonu,Yunanlılar ile gemi dalaşmaları, ekonomik problemler vs ile devam ediyor. Geçtiğimiz hafta sonuna doğru Irak Devletine 5 Milyar Dolar yardım yapılacak olması ve Suriyelilere yapılan 35 Milyar Dolarlık harcama ile yardımların artarak devam etmesi konuşmalarımızın başında idi. Düşmüşe yardım dinimizin esas amacı ama ülkemde düşkünler varken dışarıdakilere yardım sevap kazandırmaz. Devletimiz istemediği halde AFRİN de kahramanlıklar yazan Türk Silahlı Kuvvetlerimize Vatanımızın her köşesinden maddi ve manevi destekler devam etmektedir. Ispartamız İlçelerinden tırlar dolusu elma cepheye gönderilmekte. O halde Devletimin yapacağı yardım ilk önce vatandaşıma olmalıdır. Darda olan ailelere ev, gıda, giyecek yardımları yapılmalıdır. Sosyal Dayanışma bunları yapıyor zaten diyeceksiniz ama yeterince yapılmamakta. Her seçim zamanı Isparta merkezinde esnaf, engelli, emekli, dar gelirli aileler için “ TOKİ ev yapacak “ müjdeleri başlar. Seçim biter işe mani olan belediye söylemleri ile top belediyeye atılır. Belediye binbir güçlükte suçun kendisinde olmadığına ikna eder. Arsa bulunmuş, problemler çözülmüş artık sıkıntı kalmamıştır. Bu seferde TOKİ nin proğramında yoktur.Aracı olan emekli derneği, iktidarda ki siyasi iradenin yerel yetkilileri, her an temel atılacağını sona gelindiğini ilan ederler. Sonuç mu ? Halen bu konu seçimlerde yine önümüze MÜJDE olarak gelecek. Ülkeme ülkelerinden kaçarak gelmiş olanlara tanınan haklar Bu Ülkenin Vatandaşı olarak bana da tanınmalıdır.

Bu arada bir müjde de İzmir  - Antalya Otoyolu ile geldi.Bu proje de Denizli – Antalya yolu için Isparta ya da müjde geldi. Bildiğim kadarı ile yolun rotası Burdur üzerinden Antalya ama. Isparta ya da inşallah faydası olur. Burdur – Isparta Dağ ( Dostluk ) yolunu kısa zamanda bitirmek fayda sağlar.

İlimiz Esnaf Odaları Birlik Başkanlığı adına yapılan açıklama ile iktidardaki irade akp zihniyeti ve icraatları savunulmakta. Sayın yetkililer işini kaybeden, kepenk indiren esnafların farkında değiller. 57. Hükümet zamanında Başbakanlıkta atılan yazarkasa sembol olmuştu. Zamanımızda ise yaşanan sıkıntılarla ev düzeni bozulan, malını icrada heder eden, hayatına son veren, sağlığı bozulan, doktora gidemeyen, borcunu ödeyemeyenlerle dolu olduğunun farkında değiller. Seçimler yaklaşıyor ya siyasi makam düşüncesi ile şimdiden göze girme çabasındalar. Mevlam darda olanların yardımcısı olsun.

Sevgili Gönül Dostlarım; 19 Şubatta ilk CEMRE havaya düştü. Baharın yaklaştığını Cemrelerle görüyoruz. Havaya düşen bu cemre sevgi olarak kalplerimize de düşsün.

12 Eylül 1980 Öncesi iktidar ve muhalefet şimdiki gibi basın aracılığı ile kavga ediyorlardı. Cumhurbaşkanlığı seçiminde siyaseti kilitlemişlerdi. Ülkem de sağcı – solcu olarak bölünmüştü. Hatta solda kendi arasında bölünmüştü. Ben o günleri yaşayanlardanım. Şu anda iktidar kendisi gibi düşünmeyenlere karşı bir cephe almış, siyasi tartışmalar haber kanallarını istila etmiştir. Zirvedeki bu siyasi tartışma tabana inerse kavgaya dönüşür ve ekonomimiz gibi siyasette çıkmaza girer. Sonuçları ise felaket olur. Siyasi irade lütfen kavgayı bırakın, koltuk, makam hırsından vazgeçin.

Sevgili Gönül Dostlarım bir sonraki yazımda buluşmak üzere şen ve esen kalınız…

Saygılarımla

 

YİĞİTÇE
M.Koray BAŞYİĞİT

mkbasyigit@mynet.com

twitter: Korayhoca32

İnstagram: Mustafa Koray Başyiğit

0 536 710 88 66

 


Etiketler: ısparta,


  Kategori: Isparta Gökçay

  Tarih: 22.2.2018 15:38:21

  Hit: 223

  Yorum: 0


Bu Yazıya Ait Yorumlar:

     Bu Yazıya Ait Yorum Bulunamadı!

Yorum Ekleme Formu:

 * Adınız Soyadınız : 

 * E-Mail Adresiniz : 

 * Yazıyla İlgili Yorumunuz : 

 * Güvenlik Kodu : 

M. Koray BAŞYİĞİT Hakkında

  Diğer Bilgiler

İsim: M. Koray BAŞYİĞİT
Yer: Türkiye/Isparta
E-Mail: mkbasyigit@mynet.com
Cinsiyet: Bay
Medeni Hal: Dul
Meslek: Emekli Öğretmen
Yazdığı Yazı Sayısı: 47
Yapılan Yorum Sayısı: 0

Yazarın Son Yazdığı Yazılar

» ANKARA – OKUL ve KİTAP – ZAMLAR
Bir dostumun bu sene 1. Sınıfa başlayan çocuğu için verilen listedeki malzemeleri için kitapcıya gittik. Sonuç İLKOKUL 1. SINIF için alınan malzeme tutarı 431 TL. Gelecekteki masraflar ve giyim – kuşam, ayakkabı, eşofman vs buna dahil değil.
Kategori: Isparta Gökçay

Bu Yazıyı Okuyun

» DÖVİZ
Ülkemin ekonomik istikrarını çekemiyen, kıskanan dış güçler 13 Temmuz 2018 de başlattıkları baskılarla dövizi uçuk rakamlara çıkartmış olsalarda bizden bir çivi bile sökemediler. ( ! )
Kategori: Isparta Gökçay

Bu Yazıyı Okuyun

» KURBAN BAYRAMI
Kalabalık bir grupla Çıralı Çarşısın da gezinir iken gözleme yemek istedik. Otlu gözleme ve ayran 25 Tl. Hazır yufkaya bahçeden toplanmış otları ile yapılan bu gözleme...
Kategori: Isparta Gökçay

Bu Yazıyı Okuyun