Hoşgeldiniz! Kontrol panelinize erişmek için;
giriş yapın veya üye olun. Parolanızı mı unuttunuz?

Bugün;
20.9.2018 08:16:53

Yazılar Arşivinde Arayın:

     Kayıtlı Duyuru & Haber Bulunamadı!

M. Koray BAŞYİĞİT Adlı Yazarın Sayfası | Kullanıcı Adı: M. Koray BAŞYİĞİT

ŞEHİTLERİMİZ

Selam ve saygılar Sevgili Gönül Dostlarım;

Geçtiğimiz hafta Ülkemin gündemi Şehitlerimizdi. Suriye – Afrinde pkk nın, abd nin, ab nin velhasıl Türk Dünyası düşmanlarının büyütmeye çalıştıkları terör örgütünü bitirmek için Türk Silahlı Kuvvetlerinin düzenlediği operasyonda can veren Canlarımızı Vatan Toprağına teslim ettik. Sönen ocaklar, kocasını kaybeden kadınlar, evladını kalbine gömen atalar, babasını kaybeden cocuk ve bebişler, Canların sevenleri ve biz Vatan sevdalıları… Kahrolduk ama vatan hainlerini sevindirmemek için acımızı içimize attık. Yetkililerden o gün MİLLİ  YAS  bekler ve Bayrağımızın yarıya inmesini arzulardık. Ülke genelinde yine hiç olmazsa birer SELA verilmeli idi. Mevlam bu acıları bizlere yaşatmasın. Şehidlerimizin bazılarının geçmişte  BOZKURT Selamı ile resimlerini gördüm ama hiç biri Rabia işaret yapmamış. Tuhafıma gitti,düşündüm ama sonuç bulamadım. Şehidlerimiz mekanları Cennet olsun. Ruhlarına FATİHA…

Rahmetli Babam Harp Okulu mezunu idi. 1964 ve 1974 Kıbrıs Savaşında görev gereği bizlerle helalleşip gittiğinde bizlerde yaşamıştık bu bekleyişleri. Şimdiki gibi iletişim rahat değildi.  Hele 1974 de yazdığımız mektuplar 20 günde ulaşırdı yerine. AS – POS. C….  diye adresle gönderirdik. O günleri yaşayanlar bilirler. Bu gün ise zamana uyumlu olarak seferler kameralarla meydanlarda.  Bana göre oldukça yanlış tabii ki büyüklerim daha iyi bilirler.

Sevgili Gönül Dostlarım, bahar yaklaşıyor. Bahar müjdecileri CEMRE nin ilki bu hafta sonu havaya düşecek. Bundan sonraki kar ve don meyvalara zarar vereceğini tahmin ediyorum. Ne yazık ki kar bu sene tarlaları yorgan gibi örtmedi. Mahsül az olabilir. Haliyle kar az olunca bu sene Davraz Kış Sporları Merkezi de beklenen ilgiyi tam olarak göremedi. Kayak çalışmaların da antrenör ve sporcular devlet imkanlarından yeterince faydalanamadıkları konusunda şikayetler aldım. Gelecekte bu konuda ki çalışmalarımı sizlerle paylaşacağım.

Isparta Müzesi, tren seferleri, yüksek hızlı tren, TOKİ nin Isparta merkezdeki çalışması, Gölcük projesi, duble yollar, şehir içi trafik problemleri, engellilerin çilesi, okullar ve sınavlar, taşaron işciler, enflasyon, ekonomi, çiftçi ve besicilerin dertleri,belediye çalışmaları ve benzeri birçok konuda arkadaşlarla araştırmalarımız, çalışmalarımız devam ediyor. Sırası geldikçe konuları gündeme taşıyacağız. Bu arada bazen de siyasilere, seçilmiş ve atanmış yetkililere de sorularımız, ikazlarımız olacak. Lütfen sesimizi duyun.

Sevgili Gönül Dostlarım bir sonraki yazımda buluşmak üzere şen ve esen kalınız…

Saygılarımla

 

YİĞİTÇE
M.Koray BAŞYİĞİT

mkbasyigit@mynet.com

twitter: Korayhoca32

İnstagram: Mustafa Koray Başyiğit

0 536 710 88 66

 


Etiketler: ısparta,


  Kategori: Isparta Gökçay

  Tarih: 14.2.2018 18:55:31

  Hit: 260

  Yorum: 0


Bu Yazıya Ait Yorumlar:

     Bu Yazıya Ait Yorum Bulunamadı!

Yorum Ekleme Formu:

 * Adınız Soyadınız : 

 * E-Mail Adresiniz : 

 * Yazıyla İlgili Yorumunuz : 

 * Güvenlik Kodu : 

M. Koray BAŞYİĞİT Hakkında

  Diğer Bilgiler

İsim: M. Koray BAŞYİĞİT
Yer: Türkiye/Isparta
E-Mail: mkbasyigit@mynet.com
Cinsiyet: Bay
Medeni Hal: Dul
Meslek: Emekli Öğretmen
Yazdığı Yazı Sayısı: 47
Yapılan Yorum Sayısı: 0

Yazarın Son Yazdığı Yazılar

» ANKARA – OKUL ve KİTAP – ZAMLAR
Bir dostumun bu sene 1. Sınıfa başlayan çocuğu için verilen listedeki malzemeleri için kitapcıya gittik. Sonuç İLKOKUL 1. SINIF için alınan malzeme tutarı 431 TL. Gelecekteki masraflar ve giyim – kuşam, ayakkabı, eşofman vs buna dahil değil.
Kategori: Isparta Gökçay

Bu Yazıyı Okuyun

» DÖVİZ
Ülkemin ekonomik istikrarını çekemiyen, kıskanan dış güçler 13 Temmuz 2018 de başlattıkları baskılarla dövizi uçuk rakamlara çıkartmış olsalarda bizden bir çivi bile sökemediler. ( ! )
Kategori: Isparta Gökçay

Bu Yazıyı Okuyun

» KURBAN BAYRAMI
Kalabalık bir grupla Çıralı Çarşısın da gezinir iken gözleme yemek istedik. Otlu gözleme ve ayran 25 Tl. Hazır yufkaya bahçeden toplanmış otları ile yapılan bu gözleme...
Kategori: Isparta Gökçay

Bu Yazıyı Okuyun