Hoşgeldiniz! Kontrol panelinize erişmek için;
giriş yapın veya üye olun. Parolanızı mı unuttunuz?

Bugün;
14.8.2018 20:53:28

Yazılar Arşivinde Arayın:

     Kayıtlı Duyuru & Haber Bulunamadı!

M. Koray BAŞYİĞİT Adlı Yazarın Sayfası | Kullanıcı Adı: M. Koray BAŞYİĞİT

ŞEHİD – ITKM – TRAFİK – SİYASET - ENGELLİLER

Selam ve saygılar Sevgili Gönül Dostlarım;

2018 in Şubat ayının ilk yazısında sizlerle yeni yerimde olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Yazılarıma ara verdiğim süre içinde takip eden Dostlar merakla “ Niye Yazmadığı mı ? “ sordular. Tabii ki esas amaç dinlenmek ve Ülkemin genel değerlendirilmesi ile toplumun yaşadığı önemli problemler idi.

Geçtiğimiz hafta sonu ZEYTİN DALI HAREKATINDA  ŞEHİT OLAN Kardeşlerimiz ve bir ŞEHİD Ateşinin de Isparta ya düşmesi gündemi oluşturdu. Şehidimizin Babası KAMU – SEN e bağlı TÜRK TARIM – ORMAN – SEN Isparta il Başkanı ve çok iyi tanıdım bir Dostumdu. Mevlam Şehidlerimize Rahmet, sevenlerine sabırlar versin. Mekanı Cennet olup Peygamberimize komşu olsun. Ruhlarına FATİHA. Başımız sağ olsun. Geçmişten günümüze kadar teröre destek olanlara hakkımı helal etmiyorum. Terör konusunda aldanan ve aldatanlara da Mevlam cezasını versin.

Sevgili Gönül Dostlarım, SDÜ Öğrencileri final ve bütünleme sınavları sonrası tatil sebebi ile ilimizden ayrıldılar. Geçmişte genelde 3 Hafta olan tatil bu sene nerede ise 2 ay olunca Isparta biraz boşaldı, sessizleşti. Esnaf dostlar da bu tatil sebebi ile biraz da olsa ekonomik sıkıntılar yaşadılar. Ne de olsa ilimizin ekonomisi biraz da öğrencilere bağlı. Altın yumurtlayan tavukların kıymetini bilelim.

Isparta merkezinde 1994 ten bu yana kanayan yara gibi duran eski Çarşamba pazarı şimdiki  ISPARTA TİCARET ve KÜLTÜR MERKEZİ ne yazık ki siyasi kavga malzemesi. İş yerlerinin açılması konusunda akp li yetkililer haklı ama Isparta Belediyesi de kaybedecekleri için haklı. Bana göre belediye benim de hakkım olan alacaklarını almalı ve bu konuda hukuki süreci devam ettirmeli. Isparta gözün aydın. İlimiz akp  Milletvekili Sayın Said Yüce geçtiğimiz günlerde ilimizde idi. Bazı konular da da basına bilgi verdi. Çalışmalarında başarılar dilerim. ( ! ) Bu arada Antalya ya HIZLI TREN Rotası tekrar Burdur a yöneldi. Bir de Burdur akp li Milletvekili Bayram Özçelik çabaları ile Isparta – Burdur Dağ yolu 2018 projesine alınmış. Tebrik ederim. Benim ilime de faydası olacak. Kısa zamanda Isparta – Konya ve Dereboğazı Antalya yolu günümüz şartlarına uygun bitirilir.

Sevgili Gönül Dostlarım, İl merkezinde işe başlama ve bitiş saatlerindeki trafik karmaşası çile halinde devam ediyor.  Bazı yetkililer bisiklet yolundan şikayetci. Tabii ki tepeden bakarsan öyle görürsün. O yolun kaldırılması trafik sıkışıklığına çözün değil ki… Aksine engelli ve bisikletler içim çözüm. Acaba engelli aracı ile yolculuk yaptınız mı? Mayıs Ayında ENGELLİLER HAFTASIN da bürokratlar ile yerel seçilmiş veya atanmış yetkilileri kısa bir süreliğine engelli gibi yaşamalarını arzu ederim. Bazısının gözünü kapatalım. Bazısının kulağını tıkayalım. Bazısını engelli aracı ile başbaşa bırakalım. Çok değil 15 dakika engelli dostlar gibi kalsınlar. Tabii ki koruma veya yanındakilerle değil tek başlarına… Belki o zaman hak verirler.

Isparta Belediyesi yetkilileri lütfen yaptıklarınıza sahip çıkın. 31. Ocak. 2018 Çarşamba günü eski Özel idare yakınındaki otoparkın 3. Bodrum katına araç park ettik. Ne yazık ki asansörler çalışmıyordu. 72 Yaşında ki müsafirimin annesini  merdivenlerden çıkarmak problem oldu. Yine de otopark derdine biraz çare bulduğunuz için kutlarım.

Sayın Isparta Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürüm Murat Gevrek Kardeşim;  Engelli Dostlara ilgi ve alakanıza teşekkür ederim. Isparta Atatürk Stadında saha kenarında ki engelli tribününe oturak ve yakınına engelli araçlarına şarz için elektrik prizi koyarsanız daha çok mutlu oluruz.

Sevgili Gönül Dostlarım bir sonraki yazımda buluşmak üzere şen ve esen kalınız…

Saygılarımla

YİĞİTÇE
M.Koray BAŞYİĞİT

mkbasyigit@mynet.com

twitter: Korayhoca32

İnstagram: Mustafa Koray Başyiğit

0 536 710 88 66

 


Etiketler: ısparta,


  Kategori: Isparta Gökçay

  Tarih: 6.2.2018 23:05:04

  Hit: 250

  Yorum: 0


Bu Yazıya Ait Yorumlar:

     Bu Yazıya Ait Yorum Bulunamadı!

Yorum Ekleme Formu:

 * Adınız Soyadınız : 

 * E-Mail Adresiniz : 

 * Yazıyla İlgili Yorumunuz : 

 * Güvenlik Kodu : 

M. Koray BAŞYİĞİT Hakkında

  Diğer Bilgiler

İsim: M. Koray BAŞYİĞİT
Yer: Türkiye/Isparta
E-Mail: mkbasyigit@mynet.com
Cinsiyet: Bay
Medeni Hal: Dul
Meslek: Emekli Öğretmen
Yazdığı Yazı Sayısı: 43
Yapılan Yorum Sayısı: 0

Yazarın Son Yazdığı Yazılar

» DÖVİZ – BELEDİYE – İDAM - ÜNİVERSİTELERİMİZ
Sevgili Gönül Dostlarım; Süleyman DEMİREL Üniversitesinin bölünmesi ile ilimizde SDÜ ve Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi olmak üzere iki üniversitemiz oldu. Ben bu bölünmeye karşı idim ve fırsatta bölünme değil yeni bir üniversite kurulmalı..
Kategori: Isparta Gökçay

Bu Yazıyı Okuyun

» YEREL ADAYLAR – TEMİZLİK - SINAVLAR
Geçmiş haftalarda “ Yaklaşan yerel seçimler de Isparta Belediye Başkanı kim olmalıdır ? “ soruma genelde her partiden yorumlar ve istekler geldi. Siyasette 24 saat bile önemliyken bana gelen isimlere göre...
Kategori: Isparta Gökçay

Bu Yazıyı Okuyun

» YEREL SEÇİMLERE ADAYLAR
Geçtiğimiz hafta “ Isparta Belediyesine kim Başkan olmalı ? “ diye sormuştum. Hafta içi partilere göre bir çok isimler bana ulaştı. Hatta benim isim bile teklif edildi. 2014 Yerel seçimlerinde ben Büyük Birlik Partisinin adayı idim
Kategori: Isparta Gökçay

Bu Yazıyı Okuyun