Hoşgeldiniz! Kontrol panelinize erişmek için;
giriş yapın veya üye olun. Parolanızı mı unuttunuz?

Bugün;
21.7.2018 07:13:18

Yazılar Arşivinde Arayın:

Ayrı Ayrıntılı Isparta - ispartaya.com Yazarlar bölümümüz açıldı. / 28.12.2011 21:57:07 / Yazar olmak için başvuru yapınız. |

M. Koray BAŞYİĞİT Adlı Yazarın Sayfası | Kullanıcı Adı: M. Koray BAŞYİĞİT

BAŞKON ve ISPARTA

Selam ve saygılar Sevgili Gönül Dostlarım,

3-4 Kasım 2017 Tarihlerinde Alanya da düzenlenen BAŞKENT ANKARA ve ANADOLU KONFEDERASYONU ( BAŞKON ) un TANIMA – TANIŞMA – KAYNAŞMA toplantısına katıldım. Amacım  teklif edilen Isparta İl temsilciliği için BAŞKON u tanımak idi. Başta Konfederasyon Genel Başkanı Mehmet AKYOL ( Gazeteci – Yazar ) ve yönetim kadrosundan  Müjdat KAYAYERLİ ( 21. Dön. Afyon MHP Milletvekili) ,  Nazım ORHAN (Avukat),  Nihat KAZMACAN  (Bürokrat ) , Meral OTAN ( Şair- Öğretmen-Ressam ) ile ismini sayamadığım bir çok değerli Dostları tanıdım. Konfederasyonun amacı da “ ANKARA dan DOĞAN GÜNEŞ ANADOLU yu AYDINLATACAK ! “ Sözünde saklı. Atam ın Ankara yı Başkent yapması ve Türkiye Cumhuriyetimin taşrayı aydınlatması gibi BAŞKON da Anadolu ya ışık olacak, rehberlik yapacak ve yardımcı olacak. Ben de bu sebeble BAŞKON un Isparta  İl Temsilcilik görevini üstlendim.

Başkon un ana hedefleri; OKUMAK, ÇALIŞMAK, ÜRETİM ve VERİMLİLİĞİ  ARTIRMAK olup bu amaçla Ülkemiz genelinde 9 Federasyon ve 65 Derneğin bir araya gelmesi ile faaliyetlerini sürdürmektedir. Ülkemin meselelerine sahip çıkarak gönüllü kuruluşlarla halka hizmeti Hakk’a anlayışı ile çalışılmaktadır. Bu düşünce ile Ankara ya gelip kendisini Başkent li kabul etmiş, birbirine inanan farklı siyasi düşüncede ki dava adamları  bir araya gelerek siyaset üstü bu kuruluşu hayata geçirmişler.

Tarım Ülkesi olduğumuz halde tahıldan sebzeye, meyvaya hatta hayvan – et ithalatına kadar olumsuzluklardan kurtulmak için çözüm yolları arayışında, proje araştırmaları yapmaktadır. Büyük Şehir yasası ile yakın köylerimiz mahalleye dönüşmekte köy tüzel kişiliğine ait mücavir alanlar, meralar belediyelerin insiyatifine geçmekte sonuçta ekilip – biçilen ve hayvan otlatılan araziler konut alanına dönüşmektedir. Tarıma ve hayvancılığa vurulan bir darbedir. Köydeki yaşam modernleşme adı altında hürriyet kısıtlanmakta”  Köy Odası “ gelenekleri kaybedilmektedir.  Büyük Şehir yasasında bu konularda yeni düzenlenmeler yapılmalıdır. Bu konuda da çalışmalar Başkon da devam etmektedir.

http://www.baskon.org

 

Sevgili Gönül Dostlarım bir sonraki yazımda buluşmak üzere şen ve esen kalınız…

Saygılarımla

YİĞİTÇE
M.Koray BAŞYİĞİT

mkbasyigit@mynet.com

twitter: Korayhoca32

İnstagram: Mustafa Koray Başyiğit


Etiketler: Isparta,


  Kategori: Isparta Gökçay

  Tarih: 12.11.2017 15:19:43

  Hit: 278

  Yorum: 0


Bu Yazıya Ait Yorumlar:

     Bu Yazıya Ait Yorum Bulunamadı!

Yorum Ekleme Formu:

 * Adınız Soyadınız : 

 * E-Mail Adresiniz : 

 * Yazıyla İlgili Yorumunuz : 

 * Güvenlik Kodu : 

M. Koray BAŞYİĞİT Hakkında

  Diğer Bilgiler

İsim: M. Koray BAŞYİĞİT
Yer: Türkiye/Isparta
E-Mail: mkbasyigit@mynet.com
Cinsiyet: Bay
Medeni Hal: Dul
Meslek: Emekli Öğretmen
Yazdığı Yazı Sayısı: 40
Yapılan Yorum Sayısı: 0

Yazarın Son Yazdığı Yazılar

» 15 TEMMUZ – NÜFUSUMUZ – KALDIRIMLAR - GÜNDEM – BAŞKAN KİM
Sevgili Gönül Dostlarım, her zaman gündemde tutmaya çalıştığım konu Isparta mızın nüfusu. Yüksek öğrenim öğrencilerimiz sayısı yaklaşık 100.000 kişi. Ne yazık ki bir çoğu ikametlerini ilimize aldırtmadığı için Isparta da sayılmıyorlat.
Kategori: Isparta Gökçay

Bu Yazıyı Okuyun

» TREN KAZASI – YEMİN TÖRENLERİ – BİSİKLET YOLU, KALDIRIMLAR, ELEKTRİKLİ MOTORSİKLETLER
Hafta sonu Tekirdeğ - Çorlu yakınlarında yaşanan tren kazası ülkemin gündemine bomba gibi düştü. 24 can kaybı ve 318 yaralı olarak yetkililer açıklama yaptılar ama yayın yasağı sebebi ile konu kapandı.
Kategori: Isparta Gökçay

Bu Yazıyı Okuyun

» SONUÇLAR – CANİLER - PARK - ZAMLAR
2018 Temmuz ayının ilk yazısı ile karşınızdayım. Geçen hafta 2 okuyucum yorumları ile beni takip ettiklerini belirttiler. Çok mutlu oldum ve duygulandım. Sağ olunuz.
Kategori: Isparta Gökçay

Bu Yazıyı Okuyun