Hoşgeldiniz! Kontrol panelinize erişmek için;
giriş yapın veya üye olun. Parolanızı mı unuttunuz?

Bugün;
20.9.2018 08:46:43

Yazılar Arşivinde Arayın:

     Kayıtlı Duyuru & Haber Bulunamadı!

M. Koray BAŞYİĞİT Adlı Yazarın Sayfası | Kullanıcı Adı: M. Koray BAŞYİĞİT

İSTİFA – ENFLASYON - ISPARTA

Selam ve saygılar Sevgili Gönül Dostlarım,

Artık Ülkemin gündemi Ankara, Bursa, Balıkesir in akp li belediye başkanları istifa edecek mi? İnat edecekler mi? Geçim sıkıntısı, zamlar, işsizlik, hayat sıkıntıları bir köşede…  Acaba Başkana nasil kafa kaldırıp, inatlaşıyorlar. Bir de İçişleri Bakanı “ Bundan sonra belediyelerdeki kanunsuzlukların üstüne gideceğiz.!” açıklamasını yapıyor. Demek ki 16 senedir akp li belediyelerinin kanunsuzluklarını görmemişler. Isparta Belediye Başkanı MHP den. Belediye de güzel bir odayı da belediyeden ayrılmayan müfettişler için hazırlamıştı. Bu kadar ayırımcılık olur mu? Ne yazık ki muhallif partili Belediye Başkanları yatırım yapmaktan korkuyorlar. Halkın beğendiği her icraat soruşturma kapsamında. 16 Nisan Halk oylamasında hayır çıkan illerde ki akp li belediye Başkanları ve akp yerel idarecileri istifaya hazır olun.

İktidar 16 senedir Rahmetli Barış Manço nun eserindeki gibi biri törenle yapıyor diğeri törenle bozuyor. 2018 Üniversiteye giriş sınavı nasıl olacak. Yetkililer bugün açıklama yapıyor, üç gün sonra açıklama yapan hoca bu sefer yeni değişiklik bu diye yeni kararlar açıklıyor. 2018 Hazirana kadar bakalım daha ne değişimler olacak bu konuda. Bir örnekte İŞSİZLİK… Cumhurbaşkanı işsizlik konusunda başarısızız diyor Sayın Bakan ise işsizlik oranını tek rakama indirdikleri beyanı ile mutluluğunu ifade ediyor. 31 Ocak 2004 te Liradan altı sıfır atma kararı almış ve 2005 te de sıfırları atmıştık. Tabi enflasyon o an hemen düşmüştü. Çünki altı sıfıra göre oran yüksekti ama sıfırlar gidince oran yüzdesi düştü. O güne göre % 10 artış bu güne göre % 1 artıyor. Sonuçta 12 senede enflasyon düştü sözcükleri ile için için büyüyen enflasyon yine canavarlaşmaya başladı. Kaybettiğimiz eşşeği bulduğumuzda sevindiğimiz gibi % 40 tan %20 çekilen motorlu taşıt vergisi için bayram yapmadığımız kaldı.Türk Lirası 2015 ten bu yana %40 değer kaybetti amayine farkında değiliz. Memur ve memur emeklileri için toplu sözleşme masasında % 0,5 kazanan memur sendikası yöneticilerini Milletvekili seçmek için şimdiden çalışmaya başlamalıyız.

2018 Hükümetin bütçe çalışmaları TBMM sinde başladı. İşin başında Maliye Bakanı 2018 de bütçenin yüklü miktar da açık vereceğini açıkladı. Demek ki para basılıp enflasyon körüklenecek, yeni vergiler ve zamlar gelecek. Kısaca hayat biraz daha pahallanacak ve zorlaşacak.

Sevgili Gönül Dostlarım; İzmir, Ankara, İstanbul için tren seferlerinin tekrar başlaması için mcadele ederken bu seferde eski bir akp Isparta Milletvekili Tren Garının gül müzesine dönmediği için hayıflanıyor. Eski Milli Eğitim Müdürlüğünün Tarihi Binasını Kent Müzesi yapamadan, Süleyman Demirel Hava alanından İzmir e, Ankara ya, Diyarbakır a, Erzurum a, Trabzon a uçak seferleri düzenleyemeden, duble yollara sahip olmadan, Isparta Müzesini bakımdan çıkarmadan, Hızlı treni Isparta ya getirmeden, İkinci üniversiteyi açmadan, Gölcük Gölü çevresine yatırım yapmadan, üreticilerin ürettiği gül – meyva – sebzeye Pazar bulmadan, İşsizliğe care bulmadan, Nüfus göcünü önlemeden, yeni bir proje ve uygulanması… Şehir hastahanesi yapılmasını desteklediniz ve başardınız. Güzel bir tesis. Modern bir hastahane. Yatak sayısını azalttık. Belli sayıda hasta da olmayınca aradaki farkı devlet ödüyor. Deli Dumrul un Köprüden geçsen de geçmesen de ödenecek  akçe gibi Hastahaneye gitsen de, gitmesen de senin vergin farkı ödüyor.

Bu haftaki yazım istemesemde karamsarlıkla dolu. Gelecek için de umudum yok. Eskilerin tabiri ile gün günden kötü geliyor.

Sevgili Gönül Dostlarım bir sonraki yazımda buluşmak üzere şen ve esen kalınız…

Saygılarımla

YİĞİTÇE
M.Koray BAŞYİĞİT

mkbasyigit@mynet.com

twitter: Korayhoca32

İnstagram: Mustafa Koray Başyiğit

0 536 710 88 66

 

 

 

 

BAŞ  KOYMUŞUM  TÜRKİYEMİN  YOLUNA

Mustafa Yıldızdoğan

Baş koymuşum Türkiyemin yoluna
Düzlüğüne yokuşuna ölürüm
Asırlardır kıratımı suladım
Irmağının akışına ölürüm Türkiyem

Sevdalıyım yangın yeri bu sinem
Doksan yıldır çile çekmiş hep ninem
Pınarlardan su doldurur Eminem
Mavi boncuk takışına ölürüm Türkiyem

Düğünüm derneğim halayım barım
Toprağım ekmeğim namusum arım
Kilimlerde çizgi çizgi efkarım
Heybelerin nakışına ölürüm Türkiyem

Dilaver Cebeci

 


Etiketler: Isparta,


  Kategori: Isparta Gökçay

  Tarih: 23.10.2017 18:51:57

  Hit: 294

  Yorum: 0


Bu Yazıya Ait Yorumlar:

     Bu Yazıya Ait Yorum Bulunamadı!

Yorum Ekleme Formu:

 * Adınız Soyadınız : 

 * E-Mail Adresiniz : 

 * Yazıyla İlgili Yorumunuz : 

 * Güvenlik Kodu : 

M. Koray BAŞYİĞİT Hakkında

  Diğer Bilgiler

İsim: M. Koray BAŞYİĞİT
Yer: Türkiye/Isparta
E-Mail: mkbasyigit@mynet.com
Cinsiyet: Bay
Medeni Hal: Dul
Meslek: Emekli Öğretmen
Yazdığı Yazı Sayısı: 47
Yapılan Yorum Sayısı: 0

Yazarın Son Yazdığı Yazılar

» ANKARA – OKUL ve KİTAP – ZAMLAR
Bir dostumun bu sene 1. Sınıfa başlayan çocuğu için verilen listedeki malzemeleri için kitapcıya gittik. Sonuç İLKOKUL 1. SINIF için alınan malzeme tutarı 431 TL. Gelecekteki masraflar ve giyim – kuşam, ayakkabı, eşofman vs buna dahil değil.
Kategori: Isparta Gökçay

Bu Yazıyı Okuyun

» DÖVİZ
Ülkemin ekonomik istikrarını çekemiyen, kıskanan dış güçler 13 Temmuz 2018 de başlattıkları baskılarla dövizi uçuk rakamlara çıkartmış olsalarda bizden bir çivi bile sökemediler. ( ! )
Kategori: Isparta Gökçay

Bu Yazıyı Okuyun

» KURBAN BAYRAMI
Kalabalık bir grupla Çıralı Çarşısın da gezinir iken gözleme yemek istedik. Otlu gözleme ve ayran 25 Tl. Hazır yufkaya bahçeden toplanmış otları ile yapılan bu gözleme...
Kategori: Isparta Gökçay

Bu Yazıyı Okuyun