Hoşgeldiniz! Kontrol panelinize erişmek için;
giriş yapın veya üye olun. Parolanızı mı unuttunuz?

Bugün;
23.07.2019 20:31:01

Yazılar Arşivinde Arayın:

     Kayıtlı Duyuru & Haber Bulunamadı!

M. Koray BAŞYİĞİT Adlı Yazarın Sayfası | Kullanıcı Adı: M. Koray BAŞYİĞİT

ŞEHİTLERİMİZ – VERGİ ve ALTIN – KAVGAMIZ – KİTAP - TABURCUYUM

Selam ve saygılar Sevgili Gönül Dostlarım,

Ekim ayında serin ve Karaman – Başyayla dan selamlar Sevgili Dostlar. Ülkemde maaşlar, vergiler, terör, akp li Belediye Başkanlarının istifası veya istifa etmelerinin  istenmesi, Şehitlerimiz, Milli Eğitim Bakanlığı faaliyetleri, ders kitapları, Üniversite giriş sınavı, TEOG vs. gündemimizde idi.

16 Nisan Başkanlık ağırlıklı Halk Oylamasın da iktidarda ki akp yetkililerine göre  EVET çıkarsa ülkem farklı bir duruma dönüşecekti. Pes pembe bir hayat, Bitmiş terör, ağlamayan anneler, huzur, adalet daha bir çok vaadler. Ne yazık ki oylama bitti, zor zahmet EVET çıktı. Millette rüyadan uyandı. Doğu ve Güney Doğu Anadolu Bölgesinde bölücü pkk eylemlerine devam ediyor. Söz de savundukları Kürt Dostları yapılanları devamlı olarak tasvip etmediği için de ermeni ve yahudi projeleri doğrultusunda sivil vatandaşında kanını akıtmakta. Güney Doğu daki ateşi batıyada  taşıma çabasındalar.Son alarak Muğla, Fethiye – Seydikemer,  Köyceğizde ki eşkıyaların yakalanması bunları doğruluyor. Şehit olan Asker, Polis, Korucu… Ateş düştüğü yeri yakıyor. Sönen ocaklarda ana, baba, eş, kardeş, çocuk… Acıyı yaşayan bilir. Siyasi demeçlerle, kanın yerde kalmayacak sözü artık topluma moral vermiyor. Şehid sonrası şu kadar terörist etkisiz hale getirildi demekle kanın öcü alınmıyor. Türk Silahlı Kuvvetlerde bazı timlerin kullandığı GÖKTÜRK armaları kimlere battı ki yasaklandı. Ey zirvelerden “ Ne Mutlu TÜRK üm diyene… “  sözünü sildirenler, okullardan ANDIMIZ ı kaldıran akp li siyasi irade; verilen her taviz sonrası 2001 de bitirilen pkk terörünü açılım adı altında rahatlatanlar, Haburda seyyar mahkeme kuranlar, dağdan inen eşkıya ya aş, iş, eş  ayarlama sözü verenler, eşkiyayı 29 Ekim de törenle Irak tan Suriye ye yolcu eden …. ESAS SUÇLU SİZSİNİZ:

Hükümet bakanlıklarda ki israfların farkında değiller. Savunma füzeleri için ekonomimizin sıkıntıya düştüğünü bu sebeble vergileri artırdıklarını beyan ediyorlar. Gayri safi gelirin kişi başı 13 Bin dolar olduğunu zevkle söylüyorlar  Bu değer 45 – 50 Bin Tl. Bana düşen bu gayri safi geliri kim hiç etti ise haram olsun. Bu para benim elime geçmedi. Bankaların ATM ( bankamatik) leri yeni baskı paraları veriyor. Demek ki para basılıyor. Karşılık olarak ta halktan altın tasarrufu ile sözde yastık altındaki altınlar faiz siz ama kar payı  ( % 2,5 altın ) karşılığı toplanıyor. İnşallah geçmişteki konut edindirme de ki gibi aksaklıklar yaşanmaz.

Sevgili Gönül Dostları, seçilen siyasetcilerin görevi seçildikleri bölgeye hizmet götürmektir. Partiler farklı da olsa çaba o il içindir. Ne yazık ki büyük bir heyecanla hükümette bakan olmasını beklediğimiz akp li Milletvekili sayın Bilgiç ile Isparta Belediye Başkanı MHP li Sayın Günaydın ın yerel basında, toplum karşısında kavgaları bizleri üzmekte. Amaçları Isparta için hizmet olan bu siyasiler ki akp iktidarı devamlı belediye çalışmalarını destek yerine kösteklemekte. Sayın Bilgiç Migros kavşağı ne zaman bitecek? ITKM zinde ki belediyenin dolayısı ile Isparta nın maddi kayıpları nasıl tahsil edilecek? Zaten akp nin diğer Milletvekili Sayın Yüce li Isparta nın dışında her yerde görüyoruz. Sanki Türkiye milletvekili. Muhalefet Milletvekilleri sayın Bakır ve Okutan ise yaptırım güçleri yeterince olmadığı için halkla beraberler. Dert dinliyorlar. Çözüm arıyorlar. Bu arada seçim yakın ki iktidarda ki akp yetkilileri Antalya, Konya, Burdur yolları konusunda haftalık bilgi vermeye başladılar. Tren, Müze, Elma İhracı, Gölcük, yatırımlar konusunda önümüzdeki günler bolca açıklama ve vaad okuruz. Süleyman Demirel Hava alanına gelecek Kara Kuvvetleri Komutanlığı Havacılık okul ve birlikler de yakında gelecekler.

Milli Eğitim ise gizemli olarak eğitime devam ediyor. Üniversiteye giriş sınavı nasıl olacak? TEOG konusunda günaşırı değişiklikler anlatılıyor. Bakanlığın dağıttığı kitaplar ise sürprizlerle dolu. Ben şu an görevde olsam lise matematik kitabını kullanmam. Meslek okulunda öğrencinin anlıyacağı dilde ve örnekte değil. Yardımcı ders kitapları ise muamma. Her öğretmen öğrencisine bir şeyler öğretmek ve başarılı olmalarını sağlamak için gayret gösterir. Lakin kaynak yeterli olmayınca farklı kaynaklara yönelmekte. Bu konu da da başka kitap kullanılması yetkililerce yasaklanmı.YANGIN SÖNDÜRMEYE SU TAŞIYACAKSIN AMA KAP DELİK. BAŞKA KAP da KULLANMAK YASAK. Gel söndür bu yangını.Allah Rızası için problem, soru ve konu için ziyaretime gelen öğrencilere kimse kusura bakmasın Milli Eğitim Bakanlığının dağıttığı kitaptan değil yardımcı ders kitabından faydalanıyorum.

Sevgili Dostlarım, Geçtiğimiz hafta bir yakınımı Sağlık Bakanlığının evde bakım hizmeti yardımı ile Süleyman Demirel Üniversitesi TIP FAKÜLTESİ Hastahanesine teşhis ve tedavi için götürdük Bir haftalık tedavi sonucu taburcu oldu ve evde tedavi konusunda taburcu edildi. Yatalak hastamızı eve sevk için istenen HASTA SEVK ARACINI tedarik etmek nasip olmadı. SDÜ Tıp böyle bir çalışmaları olmadığını beyan etti. Şehir Hastahanesi hastanın kendi hastahanesinde olmadığını söyledi. Yatar hastamız kapı önünde kaldı. Tavsiyem siz siz olun SDÜ TIP tan ayrılırken ya yürüyerek veya da tabutla çıkın. Yoksa sedye de iseniz kapı önünde çare ararsınız. Ne de olsa sağlıkta çağ atladık ya…

Sevgili Gönül Dostlarım bir sonraki yazımda buluşmak üzere şen ve esen kalınız…

Saygılarımla

YİĞİTÇE
M.Koray BAŞYİĞİT

mkbasyigit@mynet.com

twitter: Korayhoca32

İnstagram: Mustafa Koray Başyiğit

0 536 710 88 66

 

 

06. Ekim. 1991 de kaybettiğim BABAMA…

BU ADAM BENİM BABAM… !

Bu adam benim babam 
Sekiz köşe kasketiyle 
Omuzunda sekosuyla hey! 
Cebinde yok parası 
Bafra'dır cigarası 
Yüreğindedir yarası 
Altı çocuk büyütmüş 
Bir işçi maaşıyla 
Bu adam benim babam hey! 

Ağlama benim babam 
Ağlama naçar babam 
Kara gün geçer babam hey! 
Bir kapıyı kapayan 
Gene açar babam 
Ağlama benim babam hey! 
Ağlama mazlum babam 
Ağlama naçar babam 
Kara gün geçer babam hey! 
Bir kapıyı kapayan 
Gene açar babam 
Allah büyük babam hey! 

Bu adam benim babam 
Derdi dağlardan büyük 
Çaresiz (biçare) , beli bükük hey! 
Bir gün olsun gülmemiş 
Rahat nedir bilmemiş 
Gözyaşını silmemiş 
Bir lokma ekmek için 
Kimseye eğilmemiş 
Bu adam benim babam hey! 

Benim babam mert adamdı 
Mangal gibi yüreği 
Yufka gibi kalbi vardı 
Hayatım boyunca o'na özendim 
Fedakardı 
Bir dikili ağacı olmadı belki 
Ama kendisi 
Onuruyla yaşayan koskoca bir çınardı 
Üstümdeki kol kanat 
Sırtımı yasladığım dağ gibiydi 
Ben babamın oğluyum 
Tepeden tırnağa Anadolu'yum... 

FATİH KISAPARMAK


Etiketler: Isparta,


  Kategori: Isparta Gökçay

  Tarih: 8.10.2017 03:11:58

  Hit: 226

  Yorum: 0


Bu Yazıya Ait Yorumlar:

     Bu Yazıya Ait Yorum Bulunamadı!

Yorum Ekleme Formu:

 * Adınız Soyadınız : 

 * E-Mail Adresiniz : 

 * Yazıyla İlgili Yorumunuz : 

 * Güvenlik Kodu : 

M. Koray BAŞYİĞİT Hakkında

  Diğer Bilgiler

İsim: M. Koray BAŞYİĞİT
Yer: Türkiye/Isparta
E-Mail: mkbasyigit@mynet.com
Cinsiyet: Bay
Medeni Hal: Dul
Meslek: Emekli Öğretmen
Yazdığı Yazı Sayısı: 29
Yapılan Yorum Sayısı: 0

Yazarın Son Yazdığı Yazılar

» ŞEHİTLERİMİZ – VERGİ ve ALTIN – KAVGAMIZ – KİTAP - TABURCUYUM
Sevgili Dostlarım, Geçtiğimiz hafta bir yakınımı Sağlık Bakanlığının evde bakım hizmeti yardımı ile Süleyman Demirel Üniversitesi TIP FAKÜLTESİ Hastahanesine teşhis ve tedavi için götürdük....
Kategori: Isparta Gökçay

Bu Yazıyı Okuyun

» IRAK – TEOG – VERGİLER - ISPARTA
Musul ve Kerkük Türk tür ve Türk kalacaktır. Bunun için gerekirse can vermekten çekinmem.
Kategori: Isparta Gökçay

Bu Yazıyı Okuyun

» SÜPER LOTO – TEOG – IRAK - GEZİ
Ülkemin gündeminde Kuzey Irak taki halk oylaması ve KERKÜK – MUSUL ile Iraktaki TÜRKMEN KARDEŞLERİMİZİN çilesi var.
Kategori: Isparta Gökçay

Bu Yazıyı Okuyun