Hoşgeldiniz! Kontrol panelinize erişmek için;
giriş yapın veya üye olun. Parolanızı mı unuttunuz?

Bugün;
23.07.2019 20:31:09

Yazılar Arşivinde Arayın:

     Kayıtlı Duyuru & Haber Bulunamadı!

M. Koray BAŞYİĞİT Adlı Yazarın Sayfası | Kullanıcı Adı: M. Koray BAŞYİĞİT

IRAK – TEOG – VERGİLER - ISPARTA

Selam ve saygılar Sevgili Gönül Dostlarım,

Ekim Ayının ilk haftası yine sizlerle olmaktan mutluyum. Sonbahar da bitiyor. Kış hazırlıkları da başladı.  Geçtiğimiz hafta Kuzey Irak taki halk oylaması, TEOG sınavı, zam lara başlangıç ana konulardı.

Kuzey Irak ta israil destekli barzani Türkiye de ki dostlarına da güvenerek yaptırdığı halk oylamasında istediği sonucu elde etti. Ekonomik olarak Türkiye ye bağlı , maaşların büyük bir kısmının desteklendiği, petrol sevkiyatında üs olan, her türlü kaçakçılığa açık şirketleri ile Türk Dostları ve ortaklarını yanılttı. Ne yazık ki bu yanılmak ülkemizin dış ilişkilerinde sıkıntılara  sebeb oldu. Türkiye, İran, Suriye, Irak tan koparılacak topraklarla kurulacak paravan devlet israil in ARZ - I MEV ‘ UD  ( Nil den Fırat a Büyük İsrail toprakları ) hedefine kapı açmaktır. Biz ise bütün bunları bildiğimiz halde akp kurultayında tezahurat yaptırdık, pkk bayrakları ile devlet başkanı havasında karşıladık, Diyarbakır da el – ele zevkle şarkılar söyledik. Sonrası mı ? YANILDIM… ! Geçmişte fetö de kandırmıştı. Ama tabanda kananlar işten, aştan, eşten oldu. Cezayı tabanda kanan çekti. Bakalım bu halk oylaması kimin suçu ? Doğu Anadolu dan, Güneydoğu Anadolu dan halen ŞEHİT haberleri gelmekte. Karşılığında ise şu kadar pkk öldürüldü denmekde. Benim giden bir canıma bin bölücü karşılık gelemez ki… Sönen ocaklarda yaşayanlar bilir o acıyı. Mevlam acı yaşatmasın. Musul ve Kerkük Türk tür ve Türk kalacaktır. Bunun için gerekirse can vermekten çekinmem.

Sevgili Gönül Dostlarım, sahi 10 günü geçti TEOG sınavları hakkında Milli Eğitim Bakanının açıklaması. Şimdi ne olacak ? Çözüm ne ? Daha cevap kesinlik kazanmış değil. Ucu açık sınav ne demek? Objektif değerlendirme nasıl olacak. Bu güne kadar bir çok sınav da sorular ya yanlıştı veya cevaplar hatalıydı. Buna göre ucu açık sınavı nasıl yapacağız? Ortaokullarda sene sonu ortalamaları nasıl hesaplanacak. Sözleşmeli öğretmenlerin notlarına nasıl değerlendireceğiz. Özel okullarda, Doğu Anadolu da, Güneydoğu Anadolu da, Köyde not şişirilmesine nasıl mani olacağız? Cumhurbaşkanı eğitimde başarısız olduğumuzu kabul etti. Eğitimde başarılı olmak için ilk önce eğitim çalışanın mutlu olması gerekir. Öğretimde sözleşmeli değil asil öğretmen olmak gerekir. İdarecilerin sendikaya göre değil liyakata göre atanması gerekir. Milli Eğitim Bakanının eğitimcilikten gelmesi önemlidir. Milli eğitim projemiz bakana göre değil devlete göre olmalıdır. 16 yılda 6 bakan değiştiren milli eğitim 6 sefer de sistem değiştirmiştir. Sonuç… Sonuç yok. Ne olacağı belli değil. Ne yazık ki bu kargaşa içinde Vatan, Bayrak, Gazi, Şehid, Atatürk, Vatan gibi benzeri konuları derslerden çıkardık. And ımızı kaldırdık. İdarecileri bir gece de rotasyona tabii tuttuk. Sendika destekli idareci atamaları yaptık. Eğitim allak bullak oldu. Sistemi tanımayan akp li Milletvekili ise sanki dünya çapında bir sınav gibi TEOG birincisi Türkiye den çıkmış diye bakanlığı kutluyor. Üniversitelere giriş sınavı nasıl olacak? Önümüzdeki günlerde onu da açıklarlar.

Toplu sözleşmede kamu çalışanlarına 2018 yılı için % 4 + 3,5 kazandıram memur sen % 40 motorlu taşıt vergisi ve gelecek zamlar konusunda niçin sessiz kalıyor? 16 Senede 125 devlet kurumunu 62 Milyar Dolara özelleştiren kısaca elden çıkaran akp hükümeti ekonomik sıkınta içinde. Niye bu sıkıntı? Ben ekonomist değilim ama bankaların ATM leridevamlı yeni baskı para veriyor. Bu bolca basılan paraların karşılığı var mı ki? 2018 yılı ekonomik olarak daha da sıkıntılı geçeceğini tamin ediyorum. Çalışan, emekli, çiftci, sanayici, üretici hep borç içinde. Kredi kartları ve krediler sebebi ile bir sene sonrasını bankalara esir etmiş durumda. Mevlam darda kalanlara yar ve yardımcı olsun.

Sevgili Gönül Dostlarım, Gazeteci Hakan YAMAN Kardeşim sosyal paylaşım sitesinde “ ISPARTA nın PROBLEMLERİ “ konulu bir soru sordu. Her yerde her fırsatta konuşmaları ile mangalda kül bırakmayanlar ise suskun. Lütfen ilimiz, ülkemiz konularında sessiz kalmayalım.  Yoksa bizi “güllük – gülistanlık “ diye kandırırlar. Her yerde Ülkem – ilim konusunda değerlendirmelerde, yorumlarda ve çözümlerde bulmalıyız.

Sevgili Gönül Dostlarım bir sonraki yazımda buluşmak üzere şen ve esen kalınız…

Saygılarımla

YİĞİTÇE
M.Koray BAŞYİĞİT

mkbasyigit@mynet.com

twitter: Korayhoca32

İnstagram: Mustafa Koray Başyiğit

0 536 710 88 66

 

 

VERGİ DAİRESİ

Adamı, vergi dairesine çağırmışlar. Yanında bütün defterlerini ve hesaplarını da getirmesini istemişler. Adam korku içinde, mali danışmanına gitmiş. Sormuş:
- "Vergi dairesine giderken nasıl giyineyim? Ne tür bir izlenim bırakırsam, bana daha az vergi cezası keserler?"
Mali danışman öğüt vermiş:
- "En eski elbiselerini giy.  Yoksul, muhtaç bir görüntü ver ki, sana az ceza kessinler."
Adam güvenemeyip, bir de avukatına danışmış. Avukat, mali müşavirin tam tersi bir öğüt vermiş:
- "En yeni, en pahalı elbiseni giy. Güvenli, kendinden emin bir görüntü ver ki, az ceza kessinler vergiciler."
Adamı bu öğütler tatmin etmemiş. Aklına güvendiği, filozof bir arkadaşına aynı soruyu sormuş. Bu akıllı arkadaşı şöyle bir hikaye anlatmış:
- "Bir gelin, zifaf gecesi ne giymesi gerektiğini bir arkadaşına sorar. O da, gırtlağa kadar kapalı, koyu renk bir gecelik giymesini tavsiye eder. Bir başka arkadaşı ise, dekolte, şeffaf bir gecelik giymesini söyler."
Vergi dairesine giderken ne tür bir elbise giymesi için arkadaşından öğüt bekleyen adam, bu hikayeyi dinledikten sonra sorar:
- "Zifaf gecesi ne giyeceğini bilemeyen gelinle, vergi dairesine giderken ne giyileceğini soran benim aramda ne gibi bir ortak yan var ki?"
Adamın akıllı arkadaşı gülerek, izah eder:
- "Ne giyersen giy, başına gelecek şey aynıdır."


Etiketler: Isparta,


  Kategori: Isparta Gökçay

  Tarih: 1.10.2017 23:08:44

  Hit: 208

  Yorum: 0


Bu Yazıya Ait Yorumlar:

     Bu Yazıya Ait Yorum Bulunamadı!

Yorum Ekleme Formu:

 * Adınız Soyadınız : 

 * E-Mail Adresiniz : 

 * Yazıyla İlgili Yorumunuz : 

 * Güvenlik Kodu : 

M. Koray BAŞYİĞİT Hakkında

  Diğer Bilgiler

İsim: M. Koray BAŞYİĞİT
Yer: Türkiye/Isparta
E-Mail: mkbasyigit@mynet.com
Cinsiyet: Bay
Medeni Hal: Dul
Meslek: Emekli Öğretmen
Yazdığı Yazı Sayısı: 29
Yapılan Yorum Sayısı: 0

Yazarın Son Yazdığı Yazılar

» ŞEHİTLERİMİZ – VERGİ ve ALTIN – KAVGAMIZ – KİTAP - TABURCUYUM
Sevgili Dostlarım, Geçtiğimiz hafta bir yakınımı Sağlık Bakanlığının evde bakım hizmeti yardımı ile Süleyman Demirel Üniversitesi TIP FAKÜLTESİ Hastahanesine teşhis ve tedavi için götürdük....
Kategori: Isparta Gökçay

Bu Yazıyı Okuyun

» IRAK – TEOG – VERGİLER - ISPARTA
Musul ve Kerkük Türk tür ve Türk kalacaktır. Bunun için gerekirse can vermekten çekinmem.
Kategori: Isparta Gökçay

Bu Yazıyı Okuyun

» SÜPER LOTO – TEOG – IRAK - GEZİ
Ülkemin gündeminde Kuzey Irak taki halk oylaması ve KERKÜK – MUSUL ile Iraktaki TÜRKMEN KARDEŞLERİMİZİN çilesi var.
Kategori: Isparta Gökçay

Bu Yazıyı Okuyun