Hoşgeldiniz! Kontrol panelinize erişmek için;
giriş yapın veya üye olun. Parolanızı mı unuttunuz?

Bugün;
24.08.2019 01:34:13

Yazılar Arşivinde Arayın:

     Kayıtlı Duyuru & Haber Bulunamadı!

M. Koray BAŞYİĞİT Adlı Yazarın Sayfası | Kullanıcı Adı: M. Koray BAŞYİĞİT

ENGELLİLER İLE TATİL

Selam ve saygılar Sevgili Gönül Dostlarım,

Siyaset ve gündemden uzak bu hafta size Isparta Yürüme Engelliler Yaşam Derneğinin  Bodrum gezisini değerlendireceğim. 12 – 17 Eylül 2017 tarihleri arasında dernek üyeleri ile Isparta Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tahsisli otobüs ile Bodrum – Bitez de ki otel de 4 gece tatil yaptık. Isparta İl Müdürlüğüne ilgi ve tahsis için teşekkür ederiz. Gezi de bize araç Kaptanı ve bir nevi de rehberimiz Bülent Levent Kardeşime de yakın alakası ve sabrı için teşekkürler.

Çarşamba gecesi saat 02.3o da yol arkadaşlarımızı zor, zahmet toplayarak bir otobüs ve 3 özel taksi ile yola çıktık. Otobüste sohbet, neşe, şarkı ile sabaha karşı Denizli – Acıpayam – Serinhisar da çay ve ihtiyaç molası verdik. Üyelerimiz yürüme engelli ve engelli araçları kullandıkları için iniş - biniş vakit almakta. Çarşamba sabahı saat 8 de salimen Muğla ya ulaştık. Muğla Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Sayın İlkay TÜRKOĞLU konvayımızı karşılıyarak Abide H. Nuri Öncüer Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde kahvaltıya müsafir etti. Isparta da bizleri ziyaret ederek onurlandırırdı. Kendisine Isparta Yürüme Engelliler Yaşam Derneği yönetimi ve tatil grubu arkadaşlarımız adına teşekkür ederiz. Çok mutlu olduk.

Sonuçta saat 10.30 gibi Bitez deki otelimize giriş yaptık. Uzun yazışmalar ve konuşmalar sonucu indirimli olarak kendi imkanlarımızla odalarımıza yerleştik. Vatanımın her köşesi gibi Akdeniz ile Egenin buluştuğu bu bölge yeşil, bereketli tarih kokan bir yer. Sahillerimiz de olduğu gibi burası da turizmden payını almış. Yerliden çok yabancı var. Her ne kadar sezon bitme aşamasında da olsa otel dolu... Tabii ki burada da yerli turist ikinci sınıf. Ayrıca otel eksikliklerle dolu. Plaj – Havuz için sabah havlu alırsan ne ala sonrası yok. Kırmızı ete hasretsin. Eğlenceler ise facia. Denize de biraz uzaklığı var.

En büyük neşemiz ise yürüme engelli dostları denize sokmak. Çok zevkli bir uğraştı onları simite bindirip denizde yüzdürmek. Tabii ki onlardan daha çok biz mutlu idik onları mutlu görmekten. Büyük uğraşlar sonucu bir gece eğlenceyi bize bıraktılar. Bizim proğramımızda ise bütün otel pist te bizlerle oynama telaşına düştüler. Güller Diyarı Isparta mızın ismini devamlı reklam ettik.

Tatil dönüşümüz ise Denizli – Pamukkale – Karahayıt – Dinar – Suçıkan ziyaretlerimiz sonrası salimen Isparta ya ulaşmakla sona erdi. Gezimizde en büyük neşe engelli kardeşlerimizin neşesi idi.

Lütfen engelliye engel olmayın. Acımayın. Yol gösterin. Destek olun. Ellerinden tutun.

Sevgili Gönül Dostlarım bir sonraki yazımda buluşmak üzere şen ve esen kalınız…

Saygılarımla

YİĞİTÇE
M.Koray BAŞYİĞİT

mkbasyigit@mynet.com

twitter: Korayhoca32

İnstagram: Mustafa Koray Başyiğit

0 536 710 88 66


Etiketler: ısparta,


  Kategori: Isparta Gökçay

  Tarih: 18.09.2017 17:33:22

  Hit: 210

  Yorum: 0


Bu Yazıya Ait Yorumlar:

     Bu Yazıya Ait Yorum Bulunamadı!

Yorum Ekleme Formu:

 * Adınız Soyadınız : 

 * E-Mail Adresiniz : 

 * Yazıyla İlgili Yorumunuz : 

 * Güvenlik Kodu : 

M. Koray BAŞYİĞİT Hakkında

  Diğer Bilgiler

İsim: M. Koray BAŞYİĞİT
Yer: Türkiye/Isparta
E-Mail: mkbasyigit@mynet.com
Cinsiyet: Bay
Medeni Hal: Dul
Meslek: Emekli Öğretmen
Yazdığı Yazı Sayısı: 29
Yapılan Yorum Sayısı: 0

Yazarın Son Yazdığı Yazılar

» ŞEHİTLERİMİZ – VERGİ ve ALTIN – KAVGAMIZ – KİTAP - TABURCUYUM
Sevgili Dostlarım, Geçtiğimiz hafta bir yakınımı Sağlık Bakanlığının evde bakım hizmeti yardımı ile Süleyman Demirel Üniversitesi TIP FAKÜLTESİ Hastahanesine teşhis ve tedavi için götürdük....
Kategori: Isparta Gökçay

Bu Yazıyı Okuyun

» IRAK – TEOG – VERGİLER - ISPARTA
Musul ve Kerkük Türk tür ve Türk kalacaktır. Bunun için gerekirse can vermekten çekinmem.
Kategori: Isparta Gökçay

Bu Yazıyı Okuyun

» SÜPER LOTO – TEOG – IRAK - GEZİ
Ülkemin gündeminde Kuzey Irak taki halk oylaması ve KERKÜK – MUSUL ile Iraktaki TÜRKMEN KARDEŞLERİMİZİN çilesi var.
Kategori: Isparta Gökçay

Bu Yazıyı Okuyun