Hoşgeldiniz! Kontrol panelinize erişmek için;
giriş yapın veya üye olun. Parolanızı mı unuttunuz?

Bugün;
17.10.2018 15:35:02

Yazılar Arşivinde Arayın:

     Kayıtlı Duyuru & Haber Bulunamadı!

M. Koray BAŞYİĞİT Adlı Yazarın Sayfası | Kullanıcı Adı: M. Koray BAŞYİĞİT

BAYRAM ve ISPARTA – OKULLAR ve ATATÜRK – SURİYELİLER - ADALET

Selam ve saygılar Sevgili Gönül Dostlarım,

Kurban Bayramı sebebi ile geçtiğimiz hafta yazıma ara verdim. Geçmiş Kurban Bayramınız kutlu olsun. Sağlıkla nice Bayramları sevdiklerinizle yaşamayı Mevlam nasip etsin. Tabii ki eski Bayramlar daha farklı kutlanırdı. Bu sene tatil 10 güne çıkınca bayram olarak değil tatil olarak geçti. Bir çoğumuz bayram ziyareti yerine soluğu sahilde aldı. Ne de olsa sırtımızda ki, beynimizde ki maddi ve manevi yük bizleri oldukça yordu. Gelecekte eski bayramlarla ilgili yazılarım olur. Ne yazık ki bu Bayram da trafik canavarı iş başında idi. Yaklaşık 130 vatandaşımız trafik kazalarında can verdi. Giden canların yanı sıra yaralılar ve maddi kayıplar. Yol denetimlerinde bayram tatili yapamayan emniyet ve asker görevlilere teşekkürler ederim. Her ne kadar iktidar trafik anarşisinin % 10 azaldığı için mutlu oluyorsa da aslında hiç olmamalı idi.Trafik kazalarında yorgunluk, uykusuzluk, dikkatsizlik, yolların bozuk olması, araçlarda bakım eksikliği v.b rol oynuyorsa da esas olan kural tanımamak ve aceleci olmak. Bu arada bayram öncesi biteceği söylenen Migros kavşağı Alt- Üst geçit inşaatı yılan hikayesine döndü. Halen de devam ediyor. Isparta da akp liler iktidarlarındaki yatırımları anlatamamaktan dertliler. İşte örnek ortada. Karayollarının yaptığı çevre yolu 2.5 senede bitti ama hala yama ile tamir ediliyor. Müze bakımına daha başlanmadı, Müze ziyareti tatilde. Demiryolları bakımı bitmedi. Ankara, İzmir, İstanbul tren seferleri hala rüya. Antalya ve Konya yollarının duble yolları halen inşaat durumunda. Yarım veya başlanılmayan bir çok yatırım. Sahi TOKİ nin emekli ve engelliler için yapacağı evler ne alemde.  Üzerinden 3- 4 Seçim ve oylama geçti.  Oy sezonunda gündeme geliyor sonra proje rafa… Isparta cezalı sanki. Isparta nın 4 milletvekilinden 2 si akp li. Bakanlık bile bize düşmedi. Isparta Belediyemiz 2 yazdır ATATÜRK PARKI nı tadilatla geçiriyor. İnşallah 2018 baharında ve sonrası faaliyete geçer de bizler çay içme fırsatı buluruz.

Sevgili Gönül Dostlarım, haftaya okullar açılacak. Artık aileleri kışa hazırlık ve okul telaşları içindeler. Milli Eğitim Bakanlığı geçmişte And ımızı ve derslerde de vatan, bayrak, Cumhuriyet, Şehit, Gazi konularını kısıtlamıştı. Bu senede iktidarda ki akp nin Milli Eğitim Bakanı  ATATÜRK, ATATÜRK İLKE ve İNKİLAPLARI, ATATÜRKÇÜLÜK konularını 8. Sınıfa kadar müfredattan çıkardı. Beden Eğitimi dersinde ATATÜRKÇÜLÜK  işlenecekmiş. ( ! )  Aslında her ders te ATATÜRK vardır. Lütfen bu konuda duyarlı olalım. Cumhuriyetimiz kurucusu, Kurtuluş Savaşı Komutanı MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ü çocuklarımıza biz anlatalım. Milli Değerleri evlatlarımıza kazandırmak artık ailelere bir görev. İmam Hatip Liselerine karşı değilim. Bu vesile ile de MESLEK LİSELERİNİ savunuyorum İmam Hatip Lisesi, Ticaret Meslek Lisesi, Kız Meslek Lisesi, Endüstri Meslek lisesi eğitimin temel taşlarıdır. Ayırımcılık yaparak proje okulu seçilen İmam Hatip Lisesi öğrencilerine verilecek  aylık 250 – 425 Tl. lik burs diğer okullarda da pilot okul statüsü ile verilemez mi?

Bu arada suriye lilere vatandaşlık verilmeye başladı. Atanamayan birçok öğretmen gençlerimiz var iken suriyeli öğretmenleri atamak vicdanlara uygun mu? Yavaş yavaş Tıp başta olmak üzere diğer mesleklerde de atamalar yolda. Vatandaşlık için sıkıntı 3 - 4 evli ve fazla çocukları olması imiş. Bu sebeble belki ülkemizde çok evlilikte yasallaşır. Kuma kavgaları o zaman kalkar. ( ! )

Sevgili Gönül Dostları, 2016 da 15 Temmuz ihtilal denemesini yaşadık. Ölenler ve yaralananlar oldu. Tabii ki suçlu olanlar cezasını çekecek. Ama kurunun yanında yaş yakmayalım. Kurban Bayramı öncesi meslekten ihraç edilen sağlıkçı bir bayanın intiharı yürekleri burktu. Mevlam günahlarını af etsin. Her yerde olan bu fetö cüler niye siyasette hele akp nin içinde yok. Bilinmezliği çözemedim. Hapishaneler dolu olunca çeşitli sebeblerle af  uygulanmaya başladı. 300 Tl lik taahüt ihlali kapalı cezaevinde 3 ay hapis yatmayı gerektiriyor. Başka suçtan olan ise 2 yıl affa uğruyor. Adalet bu galiba… Kurban Bayramı öncesi Vatan Şaşmaz cinayeti Türkiyenin gündemine oturdu. Sanki başka cinayetler yoktu, yasak aşk cinayeti basına sakız oldu. Ne yazık ki Ülkemde gündeme taşınacak konular bazen basın tarafından ört – bas ediliyor. Yunan işgalinde ki 18 ada gündem de mi? Kuzey Irak ta referandum niye cinayet kadar konuşul muyor? tartışıl mıyor? İktidar da ki akp nin ab ve abd ile restleşmesi niye basında bolca yer almıyor?

Sevgili Gönül Dostlarım bir sonraki yazımda buluşmak üzere şen ve esen kalınız…

Saygılarımla

YİĞİTÇE
M.Koray BAŞYİĞİT

mkbasyigit@mynet.com

twitter: Korayhoca32

İnstagram: Mustafa Koray Başyiğit

0 536 710 88 66

 


Etiketler: ısparta,


  Kategori: Isparta Gökçay

  Tarih: 10.9.2017 11:15:25

  Hit: 322

  Yorum: 0


Bu Yazıya Ait Yorumlar:

     Bu Yazıya Ait Yorum Bulunamadı!

Yorum Ekleme Formu:

 * Adınız Soyadınız : 

 * E-Mail Adresiniz : 

 * Yazıyla İlgili Yorumunuz : 

 * Güvenlik Kodu : 

M. Koray BAŞYİĞİT Hakkında

  Diğer Bilgiler

İsim: M. Koray BAŞYİĞİT
Yer: Türkiye/Isparta
E-Mail: mkbasyigit@mynet.com
Cinsiyet: Bay
Medeni Hal: Dul
Meslek: Emekli Öğretmen
Yazdığı Yazı Sayısı: 49
Yapılan Yorum Sayısı: 0

Yazarın Son Yazdığı Yazılar

» SEÇİM VAADLERİ – TRAFİK - YATIRIMLAR
Bir de Akfen Isparta Şehir Hastahanesi yakının da demiryolu geçiti yanında kavşak var. Trafik ışığı ve yetkililer yok. DSİ nin alt tarafı. Oldukça hareketli.
Kategori: Isparta Gökçay

Bu Yazıyı Okuyun

» KRİZ – TOPRAK - OKULLAR
Lütfen okullarımızda ki asfalt ve betonu kaldıralım, Tabiatı okul bahçelerine taşıyalım. Ağaçlar, çiçekler, çimler… Daha güzel olmaz mı? Çocuklarımız ve gençlerimiz tabiat sevgisi ile yetişsinler.
Kategori: Isparta Gökçay

Bu Yazıyı Okuyun

» ANKARA – OKUL ve KİTAP – ZAMLAR
Bir dostumun bu sene 1. Sınıfa başlayan çocuğu için verilen listedeki malzemeleri için kitapcıya gittik. Sonuç İLKOKUL 1. SINIF için alınan malzeme tutarı 431 TL. Gelecekteki masraflar ve giyim – kuşam, ayakkabı, eşofman vs buna dahil değil.
Kategori: Isparta Gökçay

Bu Yazıyı Okuyun