Hoşgeldiniz! Kontrol panelinize erişmek için;
giriş yapın veya üye olun. Parolanızı mı unuttunuz?

Bugün;
24.08.2019 01:45:10

Yazılar Arşivinde Arayın:

     Kayıtlı Duyuru & Haber Bulunamadı!

M. Koray BAŞYİĞİT Adlı Yazarın Sayfası | Kullanıcı Adı: M. Koray BAŞYİĞİT

TATİL – DEPREM – OTOPARK – ÖSYM - PİKNİK

Selam ve saygılar Sevgili Gönül Dostlarım;

Kurban Bayramı ve Zafer Bayramı öncesi tatil sevinci ile yeni bir haftaya başlıyorum. 25 Ağustos 2017 Mesai bitimi sonrası başlayan 10 günlük tatil ülkemizde trafik hareketliliği sağlayacak. İnşallah geçmiş bayramlarda yaşadığımız trafik terörüne esir olmayız. Sevdiklerimizi kan gölünde kaybetmeyiz. Tatilin uzatılması sonucu yerli turizm de de canlandı. Bazı ticaret erbabının kısa zamanda zengin olma hevesi olduğu için Bakanlar kurulunun       “ tatil 10 gün oldu. “ haberi üzerine bazı oteller gecelik fiatlarına % 50 zam yapıp % 20 indirimle tatilci toplama çabasına girdi. Trafiğe çıkacak Dostlar Mevlam salimen yuvanıza dönmeyi nasip etsin. İyi tatiller… Bayramlaşmak için gözü yolda olan aile büyüklerine de sabırlar…

         Hafta içi yaşanan 2,6 şiddetindeki deprem ise depremle yaşama alışmamız gerçeğini ortaya koydu. Daha önceki yazılarımda da gündeme getirdiğim gibi Isparta mız 1. Derece deprem kuşağında. Şiddetli – yıkıcı bir depremde sırada. Hazırlıklı olmalıyız.

         Isparta Belediyesi otopark derdine bir nebze de olsa çare bulma çabasında. Otoparklar yaptı ama genelde otomobiller LPG li. O sebeble LPG li araçların kapalı otoparklara park yasağı var. Halı sarayı üst katı açık alan yalnız LPG li araçlara tahsis edilse güzel olur. Ne yazık ki onunda girişinde “ LPG li ARAÇ GİREMEZ “ uyarı levhası var. Otogazlı araçlar için açık katlı otoparklar gerekiyor. Bir Dostum 85.000 Tl ödeyerek otomobil aldı ama 1 Tl otopark parasından kaçınıyor. Bedavaya park ettiği  yerde çocuklar çizmiş ona üzülüyor. Belediyenin otoparklarını kullananlar da aylık abonelik sistemini istiyorlar ama sonuç alamadıklarından şikayetciler. Belediye yetkililerinin abonelik konusunu değerlendirmelerinde yarar var.

         Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi kısaca ÖSYM, 1974 te kurulmuş ve yaptığı sınavlarla yüksek öğrenime yerleştirme, uzmanlık, iş bulma konusunda sıralama yapmaktadır. Ne var ki her sınav sonrası şaibeler ortalıklarda dolaşır. Genel de  de bunların doğruluk payı vardır. Ya soruyu ya da sınavı iptal ederler. Birde özürle geçiştirirler. Sınav salonuna 15 dakika erken girme uygulaması ile bazı gençlerimiz geleceğine get vurmuştur. Bu sene de meslek okulu mezunu yaklaşık 5.000  kişiyi önce yerleştirmiş sonrası da özür dileyerek yanlış hesaplama sonucu kazanamadınız diyerek başarısını iptal etmiş bulunmaktalar. Bu durumdakilerin psikolojik durumlarını kim değerlendirecek? Konu yüksek öğretimden açılmışken Isparta mıza ikinci Üniversite göndeme gelmeli. Ara sıra akp Milletvekilimiz gündeme getiriyor ama bu konuda gerçek bir çalışma yok. İkinci üniversitenin yeri, bölümleri için akademik bir kurul çalışma yapmalıdır. Yetkililerin değerledirmelerini bekliyorum. Bu arada akp Isparta Milletvekili Sait Yüce seçildiği Isparta ya gelmiş ve migros kavşağı yapım çalışmalarını kontrol etmiş. Kurban Bayramında çalışmalar bitecekti. İnşallah yetişir. 2019  seçim yılı olacak. Başkanlıktan muhtarlığa kadar seçim yapacağız. Son halk oylamasına göre akp huzursuz. Bu sefer karşısında rakip değil alternatif parti var. İktidarı telaş sardı. Metal yorgunluğu bahanesi ile değişim çabasındalar. Bazı akp li Dostlarım Meral AKŞENER Hanımın çalışmalarını takip etmekteler. Şimdiden kendilerine yer bulma çabasındalar. Tabii ki batan gemiyi önce fareler terk eder.

Isparta Yürüme Engelliler Yaşam Derneği olarak defalarca istekte bulunduğumuz ama yalnız geçtiğimiz hafta sonu aracılar desteği ile Isparta Belediyesinden tahsisi edilen Engelli Otobüsü ile Ağlasun Uzunkum Mevkii YAYLAKENT dinlenme tesisi açılışına katıldık. Güzel bir piknik oldu. Devlet destekli yatırım. İşletme sahiplerine hayırlı işler dilerim.

Sevgili Gönül Dostlarım bir sonraki yazımda buluşmak üzere şen ve esen kalınız…

Saygılarımla

YİĞİTÇE
M.Koray BAŞYİĞİT

mkbasyigit@mynet.com

twitter: Korayhoca32

İnstagram: Mustafa Koray Başyiğit

0 536 710 88 66

 

TATİL

Gittikleri yerde kamp kurarlar. 
Tatillerinin ikinci gününün akşamı güzel bir yemek yiyip uykuya dalarlar. 
Birkaç saat sonra kadın uyanır ve kocasını da uyandırır. 
Adam uyku sersemidir; güzel bir rüyadan uyandırıldığı için de biraz kızgındır:

“Ne oldu? Ne istiyorsun?” diye sorar. 
-“Yukarıya bak ve bana ne gördüğünü söyle.” 
Adam gökyüzüne bakar ve cevap verir: 
-“Bunun için mi uyandırdın beni?. Baktım işte. Bir sürü yıldız görüyorum, ışıl ışıl parlayan milyonlarca yıldız.”

Karısı tekrar sorar: “Peki, bu sana neyi gösteriyor?”

Artık iyice uykusu kaçan adam biraz düşünür ve cevap verir: 
“Teolojik olarak Tanrının kudretini ve kendi acizliğimizi görüyorum. Felsefi olarak, evrenin sonsuzluğunu ve onun karşısındaki önemsizligimizi görüyorum. Astronomik olarak galaksilerin,yıldızların, gezegenlerin varlığını görüyorum. Yıldızların konumuna bakarak saatin 3 oldugunu görüyorum. Meteorolojik olarak da bugün havanın çok güzel olacağını görüyorum. 
Niye sordun bunu bana? Sana neyi gösteriyor?”

-“Necati, çadırımızı çalmışlar.”

 

Tatil şiiri

 

Yoğun ders yıllarında
Ter döktük biz aylarca
Tatil bizim hakkımız
Hak ettik tamamıyla

Karnelerimiz iyice
Hediyemiz dinlence
Derse verilmiş mola
Tatil nefestir bize

Denizi kumsalıyla
Gezisi uykusuyla
Tatil gelip geçecek
Tatlı anılarıyla

Tatilin son anları
Biraz sıkar insanı
Boş gezmenin sonu yok
Özlenir ders ortamı


Etiketler: ısparta,


  Kategori: Isparta Gökçay

  Tarih: 21.08.2017 15:08:40

  Hit: 194

  Yorum: 0


Bu Yazıya Ait Yorumlar:

     Bu Yazıya Ait Yorum Bulunamadı!

Yorum Ekleme Formu:

 * Adınız Soyadınız : 

 * E-Mail Adresiniz : 

 * Yazıyla İlgili Yorumunuz : 

 * Güvenlik Kodu : 

M. Koray BAŞYİĞİT Hakkında

  Diğer Bilgiler

İsim: M. Koray BAŞYİĞİT
Yer: Türkiye/Isparta
E-Mail: mkbasyigit@mynet.com
Cinsiyet: Bay
Medeni Hal: Dul
Meslek: Emekli Öğretmen
Yazdığı Yazı Sayısı: 29
Yapılan Yorum Sayısı: 0

Yazarın Son Yazdığı Yazılar

» ŞEHİTLERİMİZ – VERGİ ve ALTIN – KAVGAMIZ – KİTAP - TABURCUYUM
Sevgili Dostlarım, Geçtiğimiz hafta bir yakınımı Sağlık Bakanlığının evde bakım hizmeti yardımı ile Süleyman Demirel Üniversitesi TIP FAKÜLTESİ Hastahanesine teşhis ve tedavi için götürdük....
Kategori: Isparta Gökçay

Bu Yazıyı Okuyun

» IRAK – TEOG – VERGİLER - ISPARTA
Musul ve Kerkük Türk tür ve Türk kalacaktır. Bunun için gerekirse can vermekten çekinmem.
Kategori: Isparta Gökçay

Bu Yazıyı Okuyun

» SÜPER LOTO – TEOG – IRAK - GEZİ
Ülkemin gündeminde Kuzey Irak taki halk oylaması ve KERKÜK – MUSUL ile Iraktaki TÜRKMEN KARDEŞLERİMİZİN çilesi var.
Kategori: Isparta Gökçay

Bu Yazıyı Okuyun