Hoşgeldiniz! Kontrol panelinize erişmek için;
giriş yapın veya üye olun. Parolanızı mı unuttunuz?

Bugün;
24.08.2019 01:51:34

Yazılar Arşivinde Arayın:

     Kayıtlı Duyuru & Haber Bulunamadı!

M. Koray BAŞYİĞİT Adlı Yazarın Sayfası | Kullanıcı Adı: M. Koray BAŞYİĞİT

DÜĞÜN KONVOYLARI – ISPARTA ya MÜJDELER – GÜREŞ- ÖYSM

Selam ve saygılar Sevgili Gönül Dostlarım;

14 Ağustos 1974 te Kıbrıs ta ikinci askeri harekatla şimdiki Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinin sınırı çizilmişti. Rahmetli Babam da ( Merhum Em. P. Kd. Alb. Lütfi Osman BAŞYİĞİT ) Konya 2. Ordu dan Mersin ve sonrası Kıbrıs… Makamı Cennet olsun. Ruhuna FATİHA… Kanla çizdiğimiz sınırı masa da kabul ettiremedik. Çok sevdiğimiz arap Kardeşlerimiz KKTC yi tanımadı.

Bayram öncesi düğünlerimiz çoğaldı. Bütün Atalar evlatlarının mürivetlerini görmek ister. Tabii ki hakları… Sünnet ve evlilik düğünleri çok güzel ve neşeli. Lütfen Havaii fişekler atılırkan saate dikkat edelim. Gece 1 de atılan maytap ve havaii fişeklerle uyuyan bebekler, hastalar korku ile uyanıyorlar. Bir de gezi konvoyları… Trafik kuralları hak getire. 6 Ağustos 2017 saat 18 civarı ÇAYBOYU nda atla sünnet gezisi yapan aile, Her şey çok güzel olabilir ama Şehit Feti Dede ( Kesikbaş ) Türbesi önündeki köprü de trafik kargaşasının farkında değilsiniz. Sözde trafiği düzenliyen sakallı belki de alkollü asabi genç tekmelediğin arabanın bir hastayı taşıdığını biliyor muydun? İkaz da edildiği halde saygısız genç o araba orada dursaydı başına gelecekleri düşenemiyorum. Yazıklar olsun. Bu yazıyı okuyan ve o düğünü hatırlayanlar o kişiye gerekli saygıyı anlatacaklarını düşünüyorum. Sayın Yetkililer lütfen düğün konvoyları ve havai fişekler konusunda duyarlı olun. Düğün sezonu yavaş yavaş geçiyor ama yine de ilginizi bekliyorum. Aynı sıkıntılar asker sevkiyatları sırasında da yaşanıyor.

Bu hafta sonu Sayın Cumhurbaşkanı Isparta mızı ziyaret etti. Bu konuda ki değerlendirmeleri sonraki yazılarımda değerlendireceğim. Ama yapılan masraf ve iş gücüne acıyorum. Merhum DEMİREL sağ – sol kavgalarının bol olduğu dönemde bile Isparta lıların arasından rahatca kürsüye kadar gelirdi. Halk ta kürsünün hemen önünde yeralırdı. Şimdi öyle mi ? Sayın Cumhurbaşkanını etrafında koruma ordusu. Isparta mıza verilen müjdelerin takipcisi olacağım.

Isparta Belediyesi çalışanlarını ve Sayın Belediye Başkanımızı 3. Yağlı Güreş yarışmalarındaki organizeleri için kutlarım. Kısa zamanda güreş alanı yapıldı. Bu bir başarıdır. Değerli güreşciler ve güreş severleri bir araya getirmekte güzel bir çalışma. Ne yazık ki fuzuli masraflar çoktu. Seyircilere dağıtılan şapka ve yemekler… Keşke o masrafla başka projeler yapılsaydı.

Sevgili Gönül Dostlarım, ÖSYM tarafından yapılan ve sonuçları geçtiğimiz hafta açıklanan LYS de dikkate değer konular çok. Değerlendirme esnasında yapılan yanlışlıklarla öğrencilerin bir kısmı mağdur oldu. ÖSYM de özür ile konuyu geçiştirdi. 850 bin öğrenci tercih hakkını kullanmadı. 240 bin kontenjan açık kaldı. Bu sonuçları değerlendirmek gerek. Türkiye mizin sayılı  eğitim kurumları arasında yer alan  Süleyman DEMİREL üniversitesinde de ön lisans (Meslek Yüksek Okulları ) için 12.877  Lisans  ( Fakülteler ) için de 7539  toplamda 20.314 kişilik kontenjan ayırmıştı. Ön lisansa 7404 ve Lisansa da 7020 kişi toplam 14.424 kişi tercih sonucu yerleşmiş bulunmaktadır. Bakalım kesin kayıtta da fire ne kadar olacak. Bu arada SDÜ nün Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümüne bir yakınımın kızı müracaat etti, yetenek sınavı için ön kayıt yaptırdı. Sonuçta “ sınava giriş belgesi “ ni süresi içinde çıkartamadığı için yetenek sınavına girme hakkını kaybetti. Bu şekilde il dışından gelmiş aday öğrenciler de sınava giremedi. Bu okul için bir yanlışlık. İnşallah yetkililer duyar mağdur öğrencilerin hakkını korurlar.

LYS na göre “ TÜRKİYE NİN EĞİTİM SİSTEMİ ÇÖKTÜ. SEVİYE DÜŞTÜ. “  Ne yazık ki bu üzüntümüze de iktidar da ki  akp nin Milletvekili ise “ Ne dertleniyorsunuz… ! SBS, LYS, YGS, KPSS, TEOK Birincileri hep TÜRKİYE  den çıkmıyor mu? “ cevabı ne durumda olduğumuzun açıklaması. Üniversite seçme sınavına hazırlanan öğrencilerimize , ailelerine, eğitim çalışanlarına gelecek sene için kolaylıklar ve başarılar dilerim.

Sevgili Gönül Dostlarım bir sonraki yazımda buluşmak üzere şen ve esen kalınız…

Saygılarımla

YİĞİTÇE
M.Koray BAŞYİĞİT

mkbasyigit@mynet.com

twitter: Korayhoca32

İnstagram: Mustafa Koray Başyiğit

0 536 710 88 66

 

COCA COLA

Çok zengin bir iş adamı Vatikan’a gelir papayla görüşmek istediğini söyler..Kendisini bir Kardinal’e götürürler..Adam sizlerle değil sadece Papa ile görüşeceğim diye ısrar eder..Sonunda adamı Papa’nın huzuruna çıkarırlar..Adamın ne istediğini merak eden Kardinaller kapının dışında kulak kesilmiş içeriyi dinlemektedirler.. İçeriden şu sesler geliyormuş..
Adam :
– 1 milyar dolar..demiş..
Papa :
– Olmaz..
– 2 milyardolar..
– Hayır..
– 5 milyar dolar..
– Hayır..der Papa..
Adam kapıyı çarpar, hışımla uzaklaşırken Kardinaller içeri koşuşur..
– Sayın Papa hazretleri, 5 milyar dolar çok büyük bir para..Düşünün bu para ile kaç katedral, kaç kilise yapılır, dünya üzerine kaç misyoner gönderilirdi..Parayı niçin kabul etmediniz ? diye sorarlar..
Papa :
– Ne yani ? Her duadan sonra Amin yerine Coca Cola mı deseydik ?

 

 

  AYRAN VE KOLA

Gençlik elele kolkola
Gitti ayran geldi kola

Hâlimiz acep ne ola
Gitti ayran geldi kola

Bu derde kim çare ola
Gitti ayran geldi kola

İçmeden düşmezler yola
Gitti ayran geldi kola

İçilir verince mola
Gitti ayran geldi kola

Konuk oldu sağa sola
Gitti ayran geldi kola

Âkıbetimiz hayrola
Gitti ayran geldi kola

Saim Güngör


Etiketler: ısparta,


  Kategori: Isparta Gökçay

  Tarih: 13.08.2017 17:54:16

  Hit: 206

  Yorum: 0


Bu Yazıya Ait Yorumlar:

     Bu Yazıya Ait Yorum Bulunamadı!

Yorum Ekleme Formu:

 * Adınız Soyadınız : 

 * E-Mail Adresiniz : 

 * Yazıyla İlgili Yorumunuz : 

 * Güvenlik Kodu : 

M. Koray BAŞYİĞİT Hakkında

  Diğer Bilgiler

İsim: M. Koray BAŞYİĞİT
Yer: Türkiye/Isparta
E-Mail: mkbasyigit@mynet.com
Cinsiyet: Bay
Medeni Hal: Dul
Meslek: Emekli Öğretmen
Yazdığı Yazı Sayısı: 29
Yapılan Yorum Sayısı: 0

Yazarın Son Yazdığı Yazılar

» ŞEHİTLERİMİZ – VERGİ ve ALTIN – KAVGAMIZ – KİTAP - TABURCUYUM
Sevgili Dostlarım, Geçtiğimiz hafta bir yakınımı Sağlık Bakanlığının evde bakım hizmeti yardımı ile Süleyman Demirel Üniversitesi TIP FAKÜLTESİ Hastahanesine teşhis ve tedavi için götürdük....
Kategori: Isparta Gökçay

Bu Yazıyı Okuyun

» IRAK – TEOG – VERGİLER - ISPARTA
Musul ve Kerkük Türk tür ve Türk kalacaktır. Bunun için gerekirse can vermekten çekinmem.
Kategori: Isparta Gökçay

Bu Yazıyı Okuyun

» SÜPER LOTO – TEOG – IRAK - GEZİ
Ülkemin gündeminde Kuzey Irak taki halk oylaması ve KERKÜK – MUSUL ile Iraktaki TÜRKMEN KARDEŞLERİMİZİN çilesi var.
Kategori: Isparta Gökçay

Bu Yazıyı Okuyun