Hoşgeldiniz! Kontrol panelinize erişmek için;
giriş yapın veya üye olun. Parolanızı mı unuttunuz?

Bugün;
24.08.2019 01:57:28

Yazılar Arşivinde Arayın:

     Kayıtlı Duyuru & Haber Bulunamadı!

M. Koray BAŞYİĞİT Adlı Yazarın Sayfası | Kullanıcı Adı: M. Koray BAŞYİĞİT

HALK GÜNÜ – DEMOKRASİ – ERCİYES – TOPLU GÖRÜŞME - GÜREŞ

Selam ve saygılar Sevgili Gönül Dostlarım; Ağustos ayının ilk haftasında sizlerle olmak güzel bir mutluluk…

Geçtiğimiz hafta  Isparta Yürüme Engelliler Yaşam Derneği yönetiminden üç arkadaş HALK GÜNÜ sebebi ile dernek ve trikotaj atölyemizin bazı sıkıntıları sebebi için Isparta Valimiz Şahmuz GÜNAYDIN ı ziyarete gittik. Mevlam Sayın Valimize güç versin. İlgi ve alakasına da teşekkür ederim. Oldukça kalabalık. Tabii ki katılanların kendilerine göre sıkıntı ve problemleri var. Bir an önce de çözülmesi telaşındalar. Vali Bey gelmeden askeri bir disiplin altında tertip ve düzende hizaya geçirildik. 12 Eylül de cezaevinde akşam sayımına gelecek çavuşu bekler durumda idik. Başkanımızın Gazi ve engelli olması sebebi ile 4. sırada görüşmemiz nasip oldu.  ( Aslında müracaat sırasında 2 idik. ) Artık sonuçları bekliyoruz. Valimizin toplumla bir arada olması katılımcılara ümid veriyor. Anladığım kadarı ile kurum müdürlerine fazla yaklaşılamadığı için Valimiz dert kapısı. Bir de ülkemdeki ekonomik sıkıntılar sebebi ile toplumun derdi çok. Mevlam dertli dostların yar ve yardımcısı olsun.

Sevgili Gönül Dostlarım, Ülkemde demokrasi kutlamaları yapıp bolca nutuklar atarız. İlçelerde parti yöneticileri seçimini yapacak akp il başkanı da ilçelerde tek liste ile seçimler yapılacağını beyan ediyor. Ne güzel demokrasiye ÖRNEK. Acaba ikinci bir liste çıkarsa ne olacak? İnşallah merakımı giderecek bir örnekle karşılaşırım. Bu arada akp Merkez Karar Yönetim Kurulu üyesi Ayhan Oğan “ 15 Temmuz dan sonra Yeni Devlet kuruyoruz… Lideri de Erdoğan olacak. “ sözü Türkiye Cumhuriyeti için tehlike sinyalleri verdi. Böyle bir demeç belli yerlerde konuşulmazsa gündeme gelmezdi ve akp nin yetkili kurulu MKYK üyesi gündeme getirmezdi. Lütfen Devletim,  Cumhuriyetim, Vatanım, Bayrağım, Ezanım, Dilim, Dinim, Başkentim, Atatürk üm konularında konuşmalarınıza dikkat edin. Biz de TÜRK BAHARI yaşanmaz. Kem gözler bir anda yok edilir !...

Bu deyişler ve iktidarın davranışlarına MHP genel merkezinden hiç değerlendirme yok. Sanki muhalefet partisi değil iktidar partisi. Ne yazık ki iktidarında nimetlerinden uzak. Ülkücü irade ezilmekte. Milli Eğitim Bakanlığı İdareci atamalarında ÜLKÜCÜ İdareciler elenmekte. MHP Genel Merkezini ise Rahmetli BAŞBUĞUM un emaneti 27.KAYSERİ ERCİYES ZAFER KURULTAYININ yapılmaması için gayret göstermesi. Proğramım dolu olmasa bu hafta sonunu ERCİYES te geçirmek ister o havayı solurdum. Bu sene nasip olmadı.

Geçmiş yazılarımda Ağustos ayında gelecek iki sene için memur ve emeklisinin başta maaş ve ücretleri olmak üzere problemlerinin çözümü için TOPLU GÖRÜŞME masasında memur sendikaları ile hükümetin karşı karşıya gelerek problemler, teklifler, çözümleri görüşerek anlaşmanın imzalanması olarak belirtmiştim. Bu sene memur - sen yetkili sendika olarak memur ve emeklilerinin haklarını koruyacak ve kazanacak. Tabii ki anlaşma işçi ve bağ-kur luları etkiliyecek. Daha masaya oturmadan maaş ve ücretler için üç teklif hazırladıklarını 81 ilde ilan ettiler. İşin başında memur ve emeklisi dolayısı ile işçi ve bağ-kurlular kaybetti. “Gömlek veremedik… bari kravat satalım”  der gibi hükümete bunu beğenmezsen diğeri o da olmazsa öbürü hiç olmazsa senin kararlarına saygılıyım diyecek sonuçta 2019 da meclise aday olacak. Memur ve emeklisi geçmişteki gibi sözde unutulan enflasyon farkı gibi mağdurluğunu tescilleyecek. Lütfen üyelerini düşün ve hükümete ezdirme.

Sevgili Gönül Dostlarım Isparta Belediyesi tarafından 3. sü düzenlenen Yağlı Güreşlere ilgi ve katılım güzeldi. Ata sporu… Yaşatılmalı. Ne yazık ki bu sene GÜREŞ AĞASI yoktu. Alan dardı. Sosyal birçok ihtiyaçlara cevap vermekte zorlandı. İnşallah gelecekte daha farklı ve güzel olur. Emeği geçenleri kutlarım.

Sevgili Gönül Dostlarım bir sonraki yazımda buluşmak üzere şen ve esen kalınız…

Saygılarımla

YİĞİTÇE
M.Koray BAŞYİĞİT

mkbasyigit@mynet.com

twitter: Korayhoca32

İnstagram: Mustafa Koray Başyiğit

0 536 710 88 66

TOS BA ĞA

Ücra bir köyün ilkokuluna müfettiş geleceği haberi alınır. Bunu duyan tek sınıflı ilkokulun tek öğretmeni panikler çünkü çocuklar 2. sınıfta olmalarına rağmen çok zor okumaktadırlar. Öğretmen müfettişin geleceği gün sınıfta ufak bir konuşma yapar: 
"Bakın çocuklar bugün okulumuza müfettiş gelecek. Muhtemelen de tahtaya birşeyler yazıp okumanızı isteyecek. Müfettiş tahtaya birşey yazmaya başlarsa hemen bana bakın ben size ne yazdığını anlatırım, siz de okumuş gibi yapıp söylersiniz."
Çocukların aklına yatmış bu tabii. Müfettiş gelmiş, kısa hoşbeşten sonra müfettiş çocuklardan birine "Kalk bakalım" demiş "Şu tahtaya yazdığımı oku" ve başlamış kocaman harflerle "kaplumbağa" yazmaya. Bunu gören öğretmen müfettişe çaktırmadan çocuğa bir güzel anlatmış tahtadakinin ne olduğunu. 
Müfettiş: "Oku bakalım oğlum ne yazıyor?" 
Öğrenci: "Tos-ba-ğa"

 

 

BAYRAK

Ey mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü,
Kız kardeşimin gelinliği, şehidimin son örtüsü,
Işık ışık, dalga dalga bayrağım! 
Senin destanını okudum, senin destanını yazacağım.

Sana benim gözümle bakmayanın
Mezarını kazacağım.
Seni selâmlamadan uçan kuşun
Yuvasını bozacağım.

Dalgalandığın yerde ne korku, ne keder...
Gölgende bana da, bana da yer ver.
Sabah olmasın, günler doğmasın ne çıkar:
Yurda ay yıldızının ışığı yeter.

Savaş bizi karlı dağlara götürdüğü gün
Kızıllığında ısındık; 
Dağlardan çöllere düştüğümüz gün
Gölgene sığındık.

Ey şimdi süzgün, rüzgârlarda dalgalı; 
Barışın güvercini, savaşın kartalı
Yüksek yerlerde açan çiçeğim.
Senin altında doğdum.
Senin altında öleceğim.

Tarihim, şerefim, şiirim, her şeyim:
Yer yüzünde yer beğen! 
Nereye dikilmek istersen,
Söyle, seni oraya dikeyim!

Arif Nihat Asya


Etiketler: ısparta,


  Kategori: Isparta Gökçay

  Tarih: 6.08.2017 17:59:21

  Hit: 202

  Yorum: 0


Bu Yazıya Ait Yorumlar:

     Bu Yazıya Ait Yorum Bulunamadı!

Yorum Ekleme Formu:

 * Adınız Soyadınız : 

 * E-Mail Adresiniz : 

 * Yazıyla İlgili Yorumunuz : 

 * Güvenlik Kodu : 

M. Koray BAŞYİĞİT Hakkında

  Diğer Bilgiler

İsim: M. Koray BAŞYİĞİT
Yer: Türkiye/Isparta
E-Mail: mkbasyigit@mynet.com
Cinsiyet: Bay
Medeni Hal: Dul
Meslek: Emekli Öğretmen
Yazdığı Yazı Sayısı: 29
Yapılan Yorum Sayısı: 0

Yazarın Son Yazdığı Yazılar

» ŞEHİTLERİMİZ – VERGİ ve ALTIN – KAVGAMIZ – KİTAP - TABURCUYUM
Sevgili Dostlarım, Geçtiğimiz hafta bir yakınımı Sağlık Bakanlığının evde bakım hizmeti yardımı ile Süleyman Demirel Üniversitesi TIP FAKÜLTESİ Hastahanesine teşhis ve tedavi için götürdük....
Kategori: Isparta Gökçay

Bu Yazıyı Okuyun

» IRAK – TEOG – VERGİLER - ISPARTA
Musul ve Kerkük Türk tür ve Türk kalacaktır. Bunun için gerekirse can vermekten çekinmem.
Kategori: Isparta Gökçay

Bu Yazıyı Okuyun

» SÜPER LOTO – TEOG – IRAK - GEZİ
Ülkemin gündeminde Kuzey Irak taki halk oylaması ve KERKÜK – MUSUL ile Iraktaki TÜRKMEN KARDEŞLERİMİZİN çilesi var.
Kategori: Isparta Gökçay

Bu Yazıyı Okuyun