Hoşgeldiniz! Kontrol panelinize erişmek için;
giriş yapın veya üye olun. Parolanızı mı unuttunuz?

Bugün;
24.08.2019 00:54:39

Yazılar Arşivinde Arayın:

     Kayıtlı Duyuru & Haber Bulunamadı!

M. Koray BAŞYİĞİT Adlı Yazarın Sayfası | Kullanıcı Adı: M. Koray BAŞYİĞİT

SURİYELİLER – ZAMLAR – AB - ISPARTA

Selam ve saygılar Sevgili Gönül Dostlarım;

Sıcak Temmuz ayında sağlıkla serin günler dilerim. Gündemimiz oldukça yüklü. Ülkede yaklaşan 15 Temmuz … Kutlama, değerlendirme, sonuçları… Sonrası ağırlıklı olarak Suriye li göçmenler,  maaş ve ücretlere Temmuz zamlar, enflasyon farkları, pkk terörü… Vs. vs. vs. Isparta da kiraz üreticilerin Pazar sıkıntısı, Eğirdir yolu girişindeki Alt – üst geçit yapımı, engellilerin problemleri, ilkokullara yapılan kayıtlar ve okul seçimleri, sıcak hava… Ayrıca biten adalet yürüyüşü ve sonuçları, ab nin bizi ti ye alması, Sayın Akşener in yeni parti kurma düşünceleri, sağlık konuları…

İktidar da ki siyasi irade akp zihniyeti Türk olmamak şartı ile geçmişte ırak lı göçmenlere sınır kapılarını açmış hatta sınır kapılarından değil fırsat buldukları her yerden ülkemize gelmişlerdi. Gelmek isteyen Türkmen Kardeşlerimizden de pasaport ve vize istemişlerdi. Ülkeme gelen ırak lılar ise Afrikalı diğer mülteciler gibi bizleri ikinci sınıf vatandaşlığa atmıştı. Bu yara ve sıkıntı daha çözüme ulaşmadan bu seferde Suriyeli göçmenler ülkemi işgal etti. Sözde savaştan kaçmışlardı ama Ramazan Bayramında gruplar halinde ülkelerine gidip geldiler. Savaş bayram sebebi ile durmuştu galiba. Türkiye Cumhuriyeti himayesinde başta ekonomik olmak üzere her türlü destek ile koruma altındalar. Bu sıralar da da karıştıkları olaylarda suçlu taraf yerli dostlar olmaya başladı. Hükümet benden çok mültecileri korur durumda. Ülkemde ne işleri var ? Sınırda kurulacak geçici yerleşim yerlerinde yaşamlarını sürdürsünler. Antalya sahillerinde tatil yapacaklarına gitsin ülkelerinin korunması için mücadele etsinler. Benim emekli maaşımdan izinsiz ve habersiz kesilen para onların harcamasında ise haram olsun. Benim yeğenim yüksek öğrenim için kurs kurs koşarken mülteciler istedikleri yüksek öğrenimde sınavsız okumalarını kıskanıyorum. Geçtiğimiz günlerde yerel basın 15 yılda Isparta ya yapılan yatırımları tek tek yazarak iktidarın reklamını yaptı. İncelenirse 2 senede mülteciler yapılan harcamalardan az olduğunu görecekler. Ben bu Vatanın sahibiyim. Bu vatanı da 30 kupona almadık. Atalarımızın kanları var. Benim yerime yabancıların benden rahat yaşamasını kabullenemiyorum.

Sevgili Gönül Dostlarım, 6 aylık kağıt üstü enflasyon %  5,89 olduğu için iktidarda coşarak % 2,92  enflasyon farkı ve % 4 Temmuz zam ı ile toplam da % 6,92 zam ile emeklileri ödüllendirdi. ( ! )  Bu arada SSK ve Bağ-Kur emeklileri için de % 5,89  zam … Güle güle sağlıkla harcayın Sevgili Emekli Kardeşlerim. Gerçekten 6 aylık enflasyon bu mu? Meyva ve sebzenin bol olduğu bu ay da her çeşidin yanına yaklaşılamıyor. Bu arada üreticilerde bize göre fazla olan bu fiatlardan memnun değiller. Onlara göre de gübre, mazot, ilaç vs artışlara ulaşılamıyor. Genelde de ürün tarlada kalıyor. Başkanlık geldi ya her şey toz pembe olacak. Arazilerinizi verin Suriyelilere onlar ucuz işçilik, indirimli ilaç, mazot, gübre vs ile bol hasat ederek pazarı ucuzlatsınlar. ( ! ). Siz de sahilde dinlenerek havadan para kazanın. Biliyorsunuz mülteciler olmasa fabrikalarımız da çalışacak işçi bulamayacağız. Ekonomimiz onlara bağlı.

Avrupa Birliği ( ab ) Türkiye nin üyelik konusunu konuşmayı beklemeye alacakmış. Hala ab yı dik başla girmeyi düşünenler, gündüz havai fişek atanlar rüya aleminden uyanın artık ! Arab birliğinden de olumlu sonuç yok. Şükür Katar dan başka da arap dost kalmadı. Hepsi ile ipler kopma aşamasında. Bunun sonucu da döviz aldı başını gitti. Yeni zamlara hazır olun. Gelin TÜRK BİRLİĞİNİ kuralım. Hazır bekliyor Kardeşlerimiz. Benim ÜLKÜCÜ olduğumu genelde biliyorsunuz. Fikirlerimi ırkçı veya faşit düşünce olarak görebilirsiniz ama biraz irdeleyince bana hak vereceğinizi düşünüyorum. Benim Türk Kardeşlerim Orta Asya da ekonomik sıkıntı çekerken, Çin de her şeyi yasaklanırken, Irak ta benlikleri kabul edilmezken, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti tanınmazken, Balkanlarda ezilirken, Kafkaslarda rahat yaşayamazken ben nasıl başka ülkelerin benim sırtımda yaşamasını isterim. Sayın yetkililer lütfen duyarlı olun.  Biz böyle olacağını Resmi kurumlar da T.C ibaresi silinirken, and mız ilk öğretimden kaldırılırken,  “ Ne Mutlu Türk üm diyen “ sözü dağlardan silinirken, milliyetcilik ayaklar altına alınırken, açılım savunurken anlamıştık. Türk Kızılay maden suyumdan bile rahat içemediğiniz için       “ Türk “  sözcüğünü sildiniz. Ne yurt içinde ne de yurt dışında kavgalı olmadığımız yok.

İktidardaki akp Isparta yı unuttu. Çilek, kayısı, kiraz ve vişne üreticileri perişan. Savaşlar ve sürtüşmeler sebebi ile dış Pazar kapalı. İçte ise ekonomi bozuk. Mevlam güç ve sabır versin. Isparta ya gözle görülen yatırım yok. Isparta akp Milletvekili Sayın Yüce 15 günde bir yerel basına resim ile bildiri gönderip sanki Isparta ya iş yapıyor havasında. Sayın Bilgiç gelecekte Isparta Büyük Şehir Belediye Başkan adayı olmayı düşündüğü için iş yapıyor edasında. Bütçe komisyon başkanı olarak tatlı kaşığı ile bir şeyler sunuyor. CHP muhalefette olunca Sayın Bakır benim kadar dertli ama çözüme ulaşamıyor. MHP den sayın Okutan ise yeni oluşumda olduğu için etkisiz durumda. Telefonla da ulaşamıyorum. Ispartam kaderine razı sessiz bir bekleyiş içinde.

Yazacağım daha çok konular vardı. Bir sonraki yazılarıma kaldı.

Sevgili Gönül Dostlarım bir sonraki yazımda buluşmak üzere şen ve esen kalınız…

Saygılarımla

YİĞİTÇE
M.Koray BAŞYİĞİT

mkbasyigit@mynet.com

twitter: Korayhoca32

İnstagram: Mustafa Koray Başyiğit

0 536 710 88 66

 

SURİYE LİRASI

Küçük Aylin’e teyzesi 100 Suriye Lirası vermişti.
Küçük kız bir şey demeden parayı cebine attı. Bunun üzerine annesi söze karıştı.
–Aylin, teyzene ne demen lazım? 
Aylin cevap vermedi.
Anne bunun üzerine yardım etmek istedi.
–Baban komşumuz Suriyelilere  para verdiği zaman Komşu ne diyor?
birden gözleri parlayan Aylin:
–Hepsi bu kadar mı?
diye atıldı….

 

MEMLEKETİM

Havasina suyuna tasina topragina 
Bin can feda bir tek dostuma 
Her kösesi cennetim ezilir yanar icim 
Bir baskadir benim memleketim 
Lay Lay... 
Anadolum bir yanda yigit yasar koynunda 
Asiklar destan yazar daglarda 
Kuzusuna kurduna Yunus'una Emrah'a 
Butun alem kurban benim yurduma 
Lay Lay... 
Mecnun'a Leyla'sina erisilmez sirrina 
Sen dost ararsan kos Mevlana'ya 
Yeniden dogdum dersin derya olur gidersin 
Bir baskadir benim memleketim 
Lay Lay... 
Gozu pek yanik bagri turku soyler cobani 
Zengin fakir hepside sevdali 
Ben gonlumu eylerim gerisi Allah kerim 
Bir baskadir benim memleketim

LAY LAY

Havasina suyuna tasina topragina 
Bin can feda bir tek dostuma 
Her kosesi cennetim ezilir yanar icim 
Bir baskadir benim memleketim 
Lay Lay... 
Anadolum bir yanda yigit yasar koynunda 
Asiklar destan yazar daglarda 
Kuzusuna kurduna Yunus'una Emrah'a 
Butun alem kurban benim yurduma 
Lay Lay... 
Mecnun'a Leyla'sina erisilmez sirrina 
Sen dost ararsan kos Mevlana'ya 
Yeniden dogdum dersin derya olur gidersin 
Bir baskadir benim memleketim 
Lay Lay... 
Gozu pek yanik bagri turku soyler cobani 
Zengin fakir hepside sevdali 
Ben gonlumu eylerim gerisi Allah kerim 
Bir baskadir benim memleketim

Ayten ALPMAN


Etiketler: ısparta,


  Kategori: Isparta Gökçay

  Tarih: 9.07.2017 20:28:50

  Hit: 219

  Yorum: 0


Bu Yazıya Ait Yorumlar:

     Bu Yazıya Ait Yorum Bulunamadı!

Yorum Ekleme Formu:

 * Adınız Soyadınız : 

 * E-Mail Adresiniz : 

 * Yazıyla İlgili Yorumunuz : 

 * Güvenlik Kodu : 

M. Koray BAŞYİĞİT Hakkında

  Diğer Bilgiler

İsim: M. Koray BAŞYİĞİT
Yer: Türkiye/Isparta
E-Mail: mkbasyigit@mynet.com
Cinsiyet: Bay
Medeni Hal: Dul
Meslek: Emekli Öğretmen
Yazdığı Yazı Sayısı: 29
Yapılan Yorum Sayısı: 0

Yazarın Son Yazdığı Yazılar

» ŞEHİTLERİMİZ – VERGİ ve ALTIN – KAVGAMIZ – KİTAP - TABURCUYUM
Sevgili Dostlarım, Geçtiğimiz hafta bir yakınımı Sağlık Bakanlığının evde bakım hizmeti yardımı ile Süleyman Demirel Üniversitesi TIP FAKÜLTESİ Hastahanesine teşhis ve tedavi için götürdük....
Kategori: Isparta Gökçay

Bu Yazıyı Okuyun

» IRAK – TEOG – VERGİLER - ISPARTA
Musul ve Kerkük Türk tür ve Türk kalacaktır. Bunun için gerekirse can vermekten çekinmem.
Kategori: Isparta Gökçay

Bu Yazıyı Okuyun

» SÜPER LOTO – TEOG – IRAK - GEZİ
Ülkemin gündeminde Kuzey Irak taki halk oylaması ve KERKÜK – MUSUL ile Iraktaki TÜRKMEN KARDEŞLERİMİZİN çilesi var.
Kategori: Isparta Gökçay

Bu Yazıyı Okuyun