Hoşgeldiniz! Kontrol panelinize erişmek için;
giriş yapın veya üye olun. Parolanızı mı unuttunuz?

Bugün;
24.08.2019 01:34:24

Yazılar Arşivinde Arayın:

     Kayıtlı Duyuru & Haber Bulunamadı!

M. Koray BAŞYİĞİT Adlı Yazarın Sayfası | Kullanıcı Adı: M. Koray BAŞYİĞİT

RAMAZAN AYI BİTİYOR – OTELLERİMİZ - ISPARTAM

Selam ve saygılar Sevgili Gönül Dostlarım;

2017 Ramazan Ayının son haftası. Sizlerden aldığım yorumlar bana mutluluk veriyor. Mevlam sağlıkla gelecekte sevdiklerimizle bu ilahi aylara ve kandil günlerine ulaşmamızı nasip etsin. Tabii ki bu arada yaşayacağımız KADİR GECEMİZ hayırlara vesile olsun, dualarınızın kabul görmesini dilerim.Hafta sonu kutlayacağımız Ramazan Bayramı kutlu olsun. Sevdiklerinizle mutlu yaşayınız. Türk Dünyası ve İslam Alemine huzur getirs

Sevgili Gönül Dostlarım, Geçtiğimiz hafta sonunu arkadaşlarımızla bir geceliğine ANTALYA – Kemer de 5* otelde geçirdik. Tabii ki Ramazan ayında olmamız, okulların yeni kapanması, havaların tam ısınmaması ve yağmurlar sebebi ile yerli seyyah azdı. Tabii ki fiatlar da düşük. Yabancı turist de yeterince yok. Otelde yapılan bütün gösterilerde konuşmalar hep yabancı dilde, İngilizce, Rusca, Almanca vs. vs. vs… Bir tek TÜRKÇE eksik. Gösteri ekibini ikaz ettim lakin onlarda Rus. Türkçeyi az biliyorlar. Otel yetkililerine ulaştım ve itirazımı ettim. Ülkem otellerinde ikinci sınıf vatandaş muamelesi. Otel çalışanları da Birleşmiş Millet personeli gibi. Giriş Kapısında Ukraynalı güvenlik görevlisi bir bayan, otele kabul yerinde Türk ve Kazak çalışan, garsonlar Ortadoğu Ülkelerinden, Meydan temizlikcileri Afrika ülkelerinden, hamam, masaj ekibi Orta Asya ve Güney Asya Ülkelerinden, Gösteri gurubu Rus ağırlıklı… Galiba mutfak ekibi TÜRK. Vatanımda da işsizlik oranı % 20 lerde. Tatil için otellere gidecek Dostlar lütfen TÜRKÇE değerlere önem verelim. Bize yabancı görmesinler. Bir an yabancı seyyahlar gelmesin,turizmcilerin gözü bizlerde olsun diye düşündüm. Ne de olsa çalışanı da yabancı. Tek sıkıntı döviz girdisi olmaz. Benim 100 Tl ye kaldığım otelde yabancı 15 avro veya 20 dolara kalıyor.

Siyasilerin gündeminde de CHP Genel Başkanının Ankara – İstanbul ADALET yürüyüşü var. Bizler 2000 yılında İstanbul dan Ankara ya Kamu-Sen Eski Genel Başkanı Resul AKAY ın Sendika yasası için yürüyüşünü yaşamıştık. Isparta Ekibi olarak Kızılcahamam – Kazan etabında yürümüştük. Sonuçta ses de getirmişti. O zaman yanımızda olup vefat eden arkadaşlara Rahmet dilerim. ( Osman Gazi AKSOY, Hacer Hanım… ) Gerçekten de ülkemde adalete ihtiyaç var.

Tabii bu arada Türkiye nin ortalama büyüme hızı 4,7 nin üzerinde imiş. Milli Gelir de 10.807 Dolar imiş. Senelik 10.000 Dolar gelirim yok. Fark kim de ise hemen versin benim milli gelirimi (!).Benim hakkımı yiyenlere haram olsun. 2016 Sene sonu İlimizde kapanan işyeri sayısı oldukça fazla.

Sevgili Gönül Dostlarım, Isparta Belediyesinin boşalan hastane binalarında yeni bir sağlık kurumu kurma çabasını destekliyorum. Tabii ki bu akp destekli akfen Şehir Hatahanesine rakip olma değil destek olma amaçlı. Ne yazık ki iktidar da ki akp zihniyeti taşıyan yerel yetkilileri ve akp Isparta Milletvekili Sayın Bilgiç karşı koyuyorlar. Bu Isparta Belediyesince yapılacak Rehabiltasyon Merkezi ihtiyacımız. Isparta için taş üstüne taş koyanlara destek olun. Sayın Bilgiç söz de değil özde olarak ikinci üniversitenin kurulması için çaba gösterin Isparta mıza yatırım çabasında olunuz. Duyumlarımıza göre üç dönem Milletvekilliğiniz sonucu liste ye giremezseniz Isparta Büyük Şehir Belediye Başkanlığı için düşünceniz varmış veya öyle düşünülüyormuşsunuz. Isparta lı sizi tanısın. Ulaşabilsin.

Çevrenizde ki malum sendika temsilcilerinden yaklaşılamıyorsunuz. Isparta – Eğirdir arası nostalji tren seferi için çalışmanızı beklerim. Gölcük ihale ve çalışmalarını takip etmenizi öneririm. Gelecek için Ankara ya Isparta lı bürokrat götürmenizi dilerim. Sahi bir de Isparta merkezde TOKİ evleri projesi ve sözü vardı. Bir ara Isparta Merkez belediyesine bahane bulmuştunuz. Isparta emekliler derneği, Isparta esnaf odaları birliği de sahip çıkmış, vaadlerde bulunmuşlardı. Sonuç      ? Kısa zamanda temel atılmasını arzu ederim.

Eğitim kurumları tatile girdi. Tüm eğitim çalışanlarına sağlıklı şekilde tatillerini geçirmelerini dilerim. Öğrencilerimiz spor okulları, gezi, resim, müzik vs etkinlikleri ile sosyal hayatlarını geliştirsinler. Defalarca yazdığım elektrikli motor ve trafik kuralları da önemli. Yaşı küçük ve kural tanımayan gençler ara sokaklarda cirit atıyorlar. Muhtar arkadaşları da bu konuda duyarlı olmaya davet ediyorum. Sıcaklıklar artınca serinletici aygıtlar da bolca kullanılıyor. Yolumuz üzerindeki klimalar sağlık bakımından çok zararlı. Zabıta yetkililerinin dikkatine.

Sevgili Gönül Dostlarım bir sonraki yazımda buluşmak üzere şen ve esen kalınız…

Saygılarımla

YİĞİTÇE
M.Koray BAŞYİĞİT

mkbasyigit@mynet.com

twitter: Korayhoca32

İnstagram: Mustafa Koray Başyiğit

0 536 710 88 66

 

RAMAZAN BAYRAMI

Ramazan boyunca yandı kandiller 
Ramazan Bayramı mübarek bayram 
Aydınlatan nurla ışıdı âlem 
Ramazan Bayramı mübarek bayram 

Güzel hoş ay mutlu güne sözlendi 
Hasret gidermeye dağlar düzlendi 
Bayramlaşmamıza yaren gözlendi 
Ramazan Bayramı mübarek bayram 

Allah’ım kuluna verdi sevinci 
İmanlı yüreğe girdi sevinci 
İnsanlarız olmayalım biz kinci 
Ramazan Bayramı mübarek bayram 

İlahi böcekte uçan kuşlarda 
İnci inci akan gözden yaşlarda 
Bereket çoğalır yenen aşlarda 
Ramazan Bayramı mübarek bayram 

SANCAKİ’m bir görsen coşar çocuklar 
Şeker toplamaya koşar çocuklar 
Bayramda bambaşka yaşar çocuklar 
Ramazan Bayramı mübarek bayram


Hacı YİĞİT


BAYRAM

Bayramın yaklaştığı günlerden birinde, iftar sırasında, misafirlerden biri: 
"Keşke Ramazan senede iki gelse..." der. 
Aynı sofrada misafir bulunan Bektaşi ise hemen şu cevabı verir: 
"Madem bu kadar seversiniz, Ramazan gider gitmez neden Bayram edersiniz" 


Etiketler: ısparta,


  Kategori: Isparta Gökçay

  Tarih: 19.06.2017 15:08:38

  Hit: 238

  Yorum: 0


Bu Yazıya Ait Yorumlar:

     Bu Yazıya Ait Yorum Bulunamadı!

Yorum Ekleme Formu:

 * Adınız Soyadınız : 

 * E-Mail Adresiniz : 

 * Yazıyla İlgili Yorumunuz : 

 * Güvenlik Kodu : 

M. Koray BAŞYİĞİT Hakkında

  Diğer Bilgiler

İsim: M. Koray BAŞYİĞİT
Yer: Türkiye/Isparta
E-Mail: mkbasyigit@mynet.com
Cinsiyet: Bay
Medeni Hal: Dul
Meslek: Emekli Öğretmen
Yazdığı Yazı Sayısı: 29
Yapılan Yorum Sayısı: 0

Yazarın Son Yazdığı Yazılar

» ŞEHİTLERİMİZ – VERGİ ve ALTIN – KAVGAMIZ – KİTAP - TABURCUYUM
Sevgili Dostlarım, Geçtiğimiz hafta bir yakınımı Sağlık Bakanlığının evde bakım hizmeti yardımı ile Süleyman Demirel Üniversitesi TIP FAKÜLTESİ Hastahanesine teşhis ve tedavi için götürdük....
Kategori: Isparta Gökçay

Bu Yazıyı Okuyun

» IRAK – TEOG – VERGİLER - ISPARTA
Musul ve Kerkük Türk tür ve Türk kalacaktır. Bunun için gerekirse can vermekten çekinmem.
Kategori: Isparta Gökçay

Bu Yazıyı Okuyun

» SÜPER LOTO – TEOG – IRAK - GEZİ
Ülkemin gündeminde Kuzey Irak taki halk oylaması ve KERKÜK – MUSUL ile Iraktaki TÜRKMEN KARDEŞLERİMİZİN çilesi var.
Kategori: Isparta Gökçay

Bu Yazıyı Okuyun