Hoşgeldiniz! Kontrol panelinize erişmek için;
giriş yapın veya üye olun. Parolanızı mı unuttunuz?

Bugün;
24.08.2019 01:45:21

Yazılar Arşivinde Arayın:

     Kayıtlı Duyuru & Haber Bulunamadı!

M. Koray BAŞYİĞİT Adlı Yazarın Sayfası | Kullanıcı Adı: M. Koray BAŞYİĞİT

HELİKOPTER - ŞEHİTLERİMİZ – GÜLÜMÜZ - SENDİKA

Selam ve saygılar Sevgili Gönül Dostlarım,

Yazıma nasıl başlayacağıma zor karar verdim. Doğu ve Güney Doğu Anadolu da ki terör için toprağa verdimiz Yiğitlere Rahmet sevenlerine de sabırlar dilerim. Helikopter düşmesi sonucu sönen ocaklar. Kardeş Azerbaycan Şehidlerimiz için 3 gün yas ilan etti. Ne yazık ki Ülkem yetkililerinden çıt çıkmadı. Gece boyunca olmasa bile Türkiye genelinde camiler de bir sefer SELA okunsa iyi olmaz mıydı? Cenaze törenine gitmekle, aileye başsağlığı dinlemekle, sert mesajlarla sonuca ulaşılmaz. Helikopter kazası ile ilgili birçok demeçler, raporlar vs. vs. vs. Giden gelecek mi ki? Söz de kaza ne ilk ne de son olacak. Basın Askeri hava araçlarında “ ENGEL TESPİT EDİCİ “ cihazların olmadığını açıkladı. Maliyetlerinin de Cumhurbaşkanlığı veya Başbakanlığın örtülü ödeneklerinden az olduğunu beyan ettiler. Gereksiz pahalı ve zırhlı araçları bazı makamlara hediye edeceğimize bu cihazları helikopterlere taksaydık daha iyi olmaz mıydı? Yaşamayan bu acıyı bilmez. Ben Rahmetli Babamı ( Emekli Piyade Kıdemli Albay idi. ) her sabah mesaisine giderken helalleşmesinin sebebini çok iyi anladım. Acıyı çok sevdiğim öğrencim Jandarma Astsubay Üstçavuş Fatih ÇARMAN ı  Tunceli – Ovacık kırsalında   01 Ağustos 2007 de Şehit olmasıyla tattım. İktidarda ki siyasi irade akp nin yetkilileri halk oylaması öncesi evet çıkarsa anaların ağlamayacağını, terörün biteceğini, güllük – gülistan bir ülke olacağını vaat etmişlerdi. Ne yazık ki geçen süre kısa da olsa değişen bir şeyler yok. Ortadoğunun eş başkanı idik. Her konuda bilgi sahibi olacaktık. Anlaşma masasında hep biz olacaktık. Sonuç Suriye ye girdik 80 canı Şehit verdik. Sonra da işin bitti git dediler, yerimize de pkk yı oturtma çabasındalar. Süleyman Şah Türbesini bir gece de taşıdık.  İyi niyetli olduğumuz halde hep biz kaybettik. Artık ocaklar sönmesin. Bitsin bu terör. Açılım adı altında yaşanan serbestlikle atılan bu zehirli tohumlar temizlensin.

Sevgili Gönül Dostlarım Isparta mız da GÜL sezonu başladı. İnşallah gül üreticileri ve gülü değerlendiren işletmeler emekleri karşılıklarını alırlar. Devlet desteğinde olmayan gülcülüğümüze de bir darbe THY den geldi. Gül sezonunda yabancı turistleri gül bahçesine getirmek, gül ürünlerinden satış yapmak amacı ile yapılan çalışmalara Türk Hava Yolları rakip oldu. Bulgaristan – Kazanlak gül festivali için Ülkemde reklam yapıp müşteri toplama çabasındalar. Yetkililer Ülkem için lütfen duyarlı olun.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hafta içi açıklanan TEOG sonuçlarına göre Isparta seviyesinde birinci Sütçüler, ikinci Şarkikaraağaç üçüncü olarakta Isparta Merkez okulları sıralanıyor. Başarılı okulların eğitim çalışanlarını, öğrencilerini ve velileri kutlarım. Bu durum merkezde çocuklarını bazı okullara yerleştirmek amacı ile çaba gösteren ailelerin dikkatine.

Kamu çalışanları sendikaları ile hükümet 1 Ağustos 2017 de “ TOPLU  GÖÜŞME “  için masaya oturacaklar. 2015 toplu görüşmesinden daha 20 madde hayata geçirilmedi. Göstermelik enflasyon bile yüksek olduğu halde maaş ve ücretliler mağdur edilmekte. Geçmişte yetkili olan memur-sen siyasetle , açılımla, atama ve görevlendirmelerle, seçimlerle uğraştığı için esas işi olan üyelerinin haklarının korunması ve yeni hakların kazanımında yetersiz kaldı. Eğer yine bu malum konfederasyon etkili olursa yine mağdur olacağız. Hakkımı koruyamayanlara hakkımı helal etmiyorum.

Aslında Ramazan ayının ikinci haftasında, yaz başlangıcında pembe rüyalar ile tatlı yazmak isterdim. Nasip inşallah haftaya…

Sevgili Gönül Dostlarım bir sonraki yazımda buluşmak üzere şen ve esen kalınız…

Saygılarımla

YİĞİTÇE
M.Koray BAŞYİĞİT

mkbasyigit@mynet.com

twitter: Korayhoca32

İnstagram: Mustafa Koray Başyiğit

0 536 710 88 66

 

 

 

 

 

 

 

 

 

HANKE

"Doksan kişiydik biz o gün.
Aç, susuz, uykusuz.
Nasır tutmuş ayaklarla, yürüyorduk kaygusuz.
Sis, çamur, kanla, terle, üzerindeydik bulutların.


Ayrım Hanke Yaylası'nda, yeşerirken umutlarım.
Soğuk namlular elimizde, yürüyorken dağlara.
Şehitlerden selam geldi, savaşan tüm sağlara.
Uzaklarım yakınlaştı, inancımla, davamla.


Uyan Hanke geliyorum, heybetimle, havamla".
.

 

Şehit Tümgeneral Aydoğan AYDIN


Etiketler: ısparta,


  Kategori: Alt Genel Kategori

  Tarih: 4.06.2017 12:21:16

  Hit: 285

  Yorum: 0


Bu Yazıya Ait Yorumlar:

     Bu Yazıya Ait Yorum Bulunamadı!

Yorum Ekleme Formu:

 * Adınız Soyadınız : 

 * E-Mail Adresiniz : 

 * Yazıyla İlgili Yorumunuz : 

 * Güvenlik Kodu : 

M. Koray BAŞYİĞİT Hakkında

  Diğer Bilgiler

İsim: M. Koray BAŞYİĞİT
Yer: Türkiye/Isparta
E-Mail: mkbasyigit@mynet.com
Cinsiyet: Bay
Medeni Hal: Dul
Meslek: Emekli Öğretmen
Yazdığı Yazı Sayısı: 29
Yapılan Yorum Sayısı: 0

Yazarın Son Yazdığı Yazılar

» ŞEHİTLERİMİZ – VERGİ ve ALTIN – KAVGAMIZ – KİTAP - TABURCUYUM
Sevgili Dostlarım, Geçtiğimiz hafta bir yakınımı Sağlık Bakanlığının evde bakım hizmeti yardımı ile Süleyman Demirel Üniversitesi TIP FAKÜLTESİ Hastahanesine teşhis ve tedavi için götürdük....
Kategori: Isparta Gökçay

Bu Yazıyı Okuyun

» IRAK – TEOG – VERGİLER - ISPARTA
Musul ve Kerkük Türk tür ve Türk kalacaktır. Bunun için gerekirse can vermekten çekinmem.
Kategori: Isparta Gökçay

Bu Yazıyı Okuyun

» SÜPER LOTO – TEOG – IRAK - GEZİ
Ülkemin gündeminde Kuzey Irak taki halk oylaması ve KERKÜK – MUSUL ile Iraktaki TÜRKMEN KARDEŞLERİMİZİN çilesi var.
Kategori: Isparta Gökçay

Bu Yazıyı Okuyun