Hoşgeldiniz! Kontrol panelinize erişmek için;
giriş yapın veya üye olun. Parolanızı mı unuttunuz?

Bugün;
22.5.2018 18:56:27

Yazılar Arşivinde Arayın:

Ayrı Ayrıntılı Isparta - ispartaya.com Yazarlar bölümümüz açıldı. / 28.12.2011 21:57:07 / Yazar olmak için başvuru yapınız. |

M. Koray BAŞYİĞİT Adlı Yazarın Sayfası | Kullanıcı Adı: M. Koray BAŞYİĞİT

KDV – ENGELLİLER HAFTASI – ERKEN TANI

Selam ve saygılar Sevgili Gönül Dostlarım;

Artık baharı yaşamaya başladık. Hıdırellezi kutladık, Berat kandilini yaşadık. Türk Dünyası ve İslam Alemine hayırlara vesile olsun bu özel, manevi günlerimiz.

Sevgili Gönül Dostlarım, hafta içi dikkati çekmeyen ve göndeme düşmeyen bir haber var ki bana göre çok önemli. “ Yabancılara ile 6 aydan fazla yurt dışında yaşayan Türk Vatandaşları ilk kez aldıkları iş yeri ve konuta katma değer verdisi ( KDV ) ödemeyecek. “ Çok büyük haksızlık ve yurt toprağının yabancılara peşgeç çekilmesi. Ben sanki ikinci sınıf vatandaşım. Vatanımın toprağından edineceğim işyeri veya konut için devlete % 18 KDV ödeyeceğim, yabancı da malı götürecek. Mağduriyet önlenmeli ve yabancılara toprak, mülk satışı yapılmamalı. Duyduğum kadarı ile Antalya – Kalkan da İngilizler, Alanya da Rus ve Alman lar oldukça fazla ev sahibi. İsrail liler de Manavgat Çayı etrafında toprak sahibi. Sütcüler ADADA harabeleri civarında bile yabancıların aldığı topraklar var. İktidardaki akp nin yerel idarecilerinin dikkatini çekerim.

10 – 16 Mayıs tarihleri ENGELLİLER HAFTASI. Bu hafta engelli kardeşlerimin problemleri taranır, atanmış ve seçilmiş yetkililer düşüncelerini basın yolu ile iletir, Bir sonraki sene değerlendirmek amacı ile tekrar rafa kaldırılır. Bu sene Merkez Endüstri Meslek Lisesi önünden hükümet meydanına kadar yürüyüşümüz vardı. Galiba yetkililer kimlerin katılacağını bilemedikleri için yürüyüşe başlarken ve alanda karmakarışıklar yaşandı. Engelli Kardeşlerimizin folklor gösterisi duygusaldı. İktidarda ki akp ye yakın ve üye haklarını korumaktan uzak, toplu görüşme masasında geçmişte enflasyon farkını unutan, yani sendikacılık harici siyasette başarılı sendika “ memur sen engelliler komisyonu “  afişi ile önümüze geldiler. Bu güne kadar diğer engelli derneklerini bilmiyorum ama benim neferi olduğum “ ISPARTA YÜRÜME ENGELLİLER YAŞAM DERNEĞİNE “ hiç ziyaretleri olmayan bu komisyonun önümüze afiş açmasına karşı çıktım. Kızdılar ve kaldırdılar. Lüten engellilere acımayın, problemlerine derman olun. Bu arada Halk Eğitim Merkezi destekli derneğimiz de “ yağlı boya resim “ yapma kursu açıldı. Resim yapmaya meraklı dostları bekleriz.

Sevgili Gönül Dostlarım; ülkemde ekonomik problemler yaşanırken eğitim, sağlık berbat durumda. Dış ilişkilerimiz oldukça bozuk. Ülkem Sayın Cumhurbaşkanının akp li olmasına kilitlenmiş şekilde. Ülkemde her mesleğe ve mevki ye yerleşen fetö cüler bir tek siyasete girememiş. Yapılan açıklamaya göre Türk silahlı Kuvvetlerinde 187 si general olmak üzere 1882 subay, 1563 astsubay, 1589 rütbeli olmak üzere 26704 emniyet mensubu, 196 sı üst makamlarda olmak üzere 4556 yargı mensubu, vs. vs. vs. vali, profesör, il müdürü, bölge müdürü, rektör, müfettiş, baş müdür… sağlıkçı, eğitimci, tüccar,… Maşallah siyasetçi yok. Tabii bu arada kurunun yanında yanan yaşlar… Mevlam hayırlısını eylesin.

Sevgili Gönül Dostlarım gelecekteki Hayat Arkadaşım Sevgili Dr. Aysel BEYHAN Hanım la kenserde erken tanı konusuna farkındalık olma amacı ile saçlarımızı kazıtmıştık. Yerel ve Yurt genelindeki basın buna ilgi göstererek projemizin amacına ulaşmasını sağlamıştır. Çevremdeki bir çok arkadaşım “ erken tanı “ için kanser tanı merkezi KETEM e müracaat edeceklerini beyan ettiler. Haydi siz de yarın erken tanı için çaba gösterin, kontrole gidin.

Sevgili Gönül Dostlarım bir sonraki yazımda buluşmak üzere şen ve esen kalınız…

Saygılarımla

YİĞİTÇE
M.Koray BAŞYİĞİT

mkbasyigit@mynet.com

twitter: Korayhoca32

İnstagram: Mustafa Koray Başyiğit

0 536 710 88 66

 

 

ANNE

İlk kundağın
Ben oldum, yavrum;
İlk oyuncağın
Ben oldum.

Acı nedir
Tatlı nedir… bilmezdin
Dilin damağın
Ben oldum.
Elinin ermediği
Dilinin dönmediği
Çağlarda, yavrum
Kolun kanadın
Ben oldum
Dilin dudağın
Ben oldum.

Belki kıskanırlar diye
Gördüklerini
Sakladım gözlerden
Gülücüklerini…
Tülün duvağın
Ben oldum!

Artık isterlerse adımı
Söylemesinler bana
‘Onun Annesi’ diyorlar…
Bu yeter sevgilim bu yeter bana!

Bir dediğini
İki etmiyeyim diye
Öyle çırpındım ki
Ve seni öyle sevdim sana
O kadar ısındım ki
Usanmadım, yorulmadım, çekinmedim
Gün oldu kırdın…
İncinmedim;
İlk oyuncağın
Ben oldum.. Yavrum
Son oyuncağın
Ben oldum…

Layık değildim
Layık gördüler
Annen oldum yavrum
Annen oldum!

Arif Nihat ASYA

 

GÜLE GÜLE ANNE…

Süper markette alışveriş yapmakta olan genç adam,kendisini takip etmekte olan bir hanımı farkeder.Kadını görmezlikten gelsede,kadın dik dik bakmaya devam eder. Nihayet kasa önünde kuyruğa gelirler.Kadın adamın birkaç sıra önüne düşmüştür.Kadın derki:''Özür dilerim.Böyle dikkatli bakmam sizi rahatsız etmiş olmalı. Üzgünüm ama geçenlerde ölen oğluma o kadar benziyorsunuz ki adam şöyle cevap verir bunu duyduğuma çok üzüldüm.Sizin için yapa bileceğim birşey varmı?Evet yavrum az sonra eşyalarımı alıp çıkarken ne olur bana güle güle anne diye seslene bilir misin?tabiki der genç adam.Yaşlı kadın çıkarken genç adam ona elsallar ve güle güle anne diye seslenir.adam birisini mutlu etmenin mutluluğu içinde gülümser ve ödeme sırası kendine gelince kasanın 395 lira yazdığını görür kasiyere sorar bu nasıl olur alt tarafı üç parça eşya aldım der. Kasiyer gayet sakin cevap verir "Anneniz hesabını sizin ödeğeceğinizi söyledi"


Etiketler: ısparta,


  Kategori: Isparta Gökçay

  Tarih: 14.5.2017 13:22:14

  Hit: 316

  Yorum: 0


Bu Yazıya Ait Yorumlar:

     Bu Yazıya Ait Yorum Bulunamadı!

Yorum Ekleme Formu:

 * Adınız Soyadınız : 

 * E-Mail Adresiniz : 

 * Yazıyla İlgili Yorumunuz : 

 * Güvenlik Kodu : 

M. Koray BAŞYİĞİT Hakkında

  Diğer Bilgiler

İsim: M. Koray BAŞYİĞİT
Yer: Türkiye/Isparta
E-Mail: mkbasyigit@mynet.com
Cinsiyet: Bay
Medeni Hal: Dul
Meslek: Emekli Öğretmen
Yazdığı Yazı Sayısı: 36
Yapılan Yorum Sayısı: 0

Yazarın Son Yazdığı Yazılar

» TOKİ
Düşmüşe yardım dinimizin esas amacı ama ülkemde düşkünler varken dışarıdakilere yardım sevap kazandırmaz.
Kategori: Isparta Gökçay

Bu Yazıyı Okuyun

» ŞEHİTLERİMİZ
Canların sevenleri ve biz Vatan sevdalıları… Kahrolduk ama vatan hainlerini sevindirmemek için acımızı içimize attık.
Kategori: Isparta Gökçay

Bu Yazıyı Okuyun

» ŞEHİD – ITKM – TRAFİK – SİYASET - ENGELLİLER
Geçtiğimiz hafta sonu ZEYTİN DALI HAREKATINDA ŞEHİT OLAN Kardeşlerimiz ve bir ŞEHİD Ateşinin de Isparta ya düşmesi gündemi oluşturdu.
Kategori: Isparta Gökçay

Bu Yazıyı Okuyun