Hoşgeldiniz! Kontrol panelinize erişmek için;
giriş yapın veya üye olun. Parolanızı mı unuttunuz?

Bugün;
22.5.2018 18:56:15

Yazılar Arşivinde Arayın:

Ayrı Ayrıntılı Isparta - ispartaya.com Yazarlar bölümümüz açıldı. / 28.12.2011 21:57:07 / Yazar olmak için başvuru yapınız. |

M. Koray BAŞYİĞİT Adlı Yazarın Sayfası | Kullanıcı Adı: M. Koray BAŞYİĞİT

HIDIRELLEZ – ASGARİ ÜCRET ve AKP – ATATÜRK PARKI – KANSER – ISPARTA EĞİTİM ENSTİTÜLÜLER

Selam ve saygılar Sevgili Gönül Dostlarım;

6 Mayıs Hıdır ( Hızır ) ve İlyas Peygamberlerimizin buluştuğu, dilek ve duaların bolca kabul edildiği, İslamiyete göre baharın başladığı HIDIRELLEZ i dua, neşe, piknik ve sevdiklerimizle yaşadık. Türk Dünyası ve İslam Alemine uğurlar getirsin. Adaletsizlikler, yolsuzluklar, yoksulluklar yandaşlıklar inşallah kısa zamanda biter. 10 Mayıs 2017 Çarşamba yaşıyacağımız BERAD Kandili de hayırlı olsun. Mevlam dua ve dileklerinizi gönlünüze göre nasip etsin.

Sevgili Gönül Dostları, Diyanet İşleri Başkanlığı yaklaşan Ramazan ayı için “ Bir kişinin günlük asgari gıda ihtiyacı göz önünde bulundurarak uygulanacak SADAKA-İ FITIR miktarını en düşük 16 Tl. “ olarak belirledi. Yani bir kişi normalde 16 Tl. doyacak. Dört kişilik bir ailede 1 günlük gıda ihtiyacı 64 Tl. Bir aylık ailenin gıda gideri de 1.920 Tl. Bu hesapta kira- elektrik- su- giyim- sağlık vb. zorunlu giderler yok. 1.400 Tl alan asgari ücretlinin geçinebilmesi bu hesaba göre mümkün mü ? Aslında doktora tezi olacak bir durum. 2001 Yılında akp nin yetkilileri Afyon mitinginde çay – Simit hesabı yaparak ücret mağdurlarını rahatlatma rüyası ile kandırmış ve iktidara gelmişlerdi. Halen uyuyanlar lütfen bu hesaba dikkat edin ve uyanın. Enflasyon aldı başını gidiyor. Suçlusu da bu ay domates. Geçmişte Kamu çalışanlarını ve emeklilerini toplu görüşme masasında unutan sonrası da mükafatla genel başkanı akp Milletvekili olan malum memur sendikası inşallah bu sene geçmişte mağdur ettiği üyeleri ile kamu çalışanları ve emeklilerinin haklarını koruyabilir. Mağduriyetlerini giderebilir. Tabii ki sonuçta SSK ve BAĞ-KUR emeklileri ile işçi ücretleri de güzelleşebilir. Çiftçi ve esnafta payını alabilir.

Isparta Merkez de ailecek oturabileceğimiz bir Hükümet önündeki ATATÜRK  PARKI mız vardı. Canlı müzikle de gündüzün yorgunluğunu atıyorduk. Geçtiğimiz sene mülk sahibi Isparta Belediyesi kiracıyı çıkartarak tanzim ve düzenlemeye başladı. Sonra yattı. Bahar ile tekrar inşaat ve düzenlemeye başladılar. Kısa zamanda bitirilmesini dilerim. Ben Büyük Birlik Partisin den Geçen seçimlerde Isparta Belediye Başkanlığına adaylığım esnasında ekibimce yapılan çalışmaya göre burayı Belediye olarak işleterek 15 – 18 kişiye iş imkanı tanınacak ve çayı 30 Kuruşa içirecektim. Zam geldi 50 kuruş olsun. Ama sezona yetişsin. Ucuzluk olsun. Huzur ve neşe olsun. Dışarıdan gelenlere bir aynadır orası…

Sevgili Gönül Dostlarım; Hafta içi Hayat Arkadaşım Sevgili Dr. Aysel BEYHAN Divarcı nın projisi olan “ ERKEN TANI HAYAT KURTARIR “ düşüncesiyle kanser , erken teşhis ve kemoterapi sonucu saçı dökülenlere destek amacı için saçlarımızı ve ben simgem olan bıyıkları kestim. Isparta basınında da duyarlı arkadaşlar sosyal Medyada paylaştığımız bu projeyi gündeme taşıdılar. Dost ve arkadaşlar mesajları ile telefonlarıyla bizi onurlandırdılar. Projenin amacına ulaştığını tahmin ediyorum. Yine de dostlara tahliler yaptırmak üzere “ Kanser erken teşhis, tarama ve eğitim mrkezi “  KETEM e uğramanızı tavsiye ederim.

Bu arada 16 Nisan Halk Oylamısı sonucu Cumhurbaşkanı gayri resmi devam ettirdiği akp liliği resmileştirdi. Görevden alınan ve ihraç edilen Hakim – Savcıların yerine akp nin yönetici kadrolarında görev yapanları atadılar. Galiba hukukta biraz siyasallaştı. Adalet akp nin isminde kaldı. Tabii bu arada Başkanlığın sonucu olarak hayat toz pembe. Enflasyon yükseldi. İşsizlik arttı. Kepenk indiren işyerleri çoğaldı. Bu arada Isparta akp İl Başkanı Yüksek Hızlı Trenin Afyon – Antalya hattı için Isparta ya olmayacak müjdeyi verdi. Proje hayata geçsin bakalım ne olur. Isparta lı zaten tren homurtusunu ve düdüğünü unuttu. Hat bakımı sebebi ile İzmir, İstanbul, Ankara tren seferleri bitti.

Isparta Eğitim Enstitülüler olarak geleneksel buluşmamızı bu sene Denizli – Pamukkale – Karahayıt ta termal otelde yaptık. 45 Senedir görüşmediğimiz Öğretmenlerimiz ve arkadaşlarımızla buluştuk. Geçmişteki hatıralarımızı tekrar yaşadık. Analiz – 2 dersinde ki 44 Puanla dönem kaybeden arkadaşımız “ 1 puanı niye göremediniz 1 senemi yedin hocam “ diye şaka yolla üzüntüsünü belirtti. Neşe, sağlıklı termal havuzları, muhabbet… Güzel bir tatil ve buluşma oldu. Ayrı bir güzellikte hayat arkadaşımın yüksek öğrenim öğrencilik yıllarımı öğrenmesi idi. Sağ – sol için haftada bir kavga ettiğimiz arkadaşla aynı masa da kahvaltı etmek çok güzel bir duygu…

Sevgili Gönül Dostlarım bir sonraki yazımda buluşmak üzere şen ve esen kalınız…

Saygılarımla

YİĞİTÇE
M.Koray BAŞYİĞİT

mkbasyigit@mynet.com

twitter: Korayhoca32

İnstagram: Mustafa Koray Başyiğit

0 536 710 88 66

 

BANKACILAR BİZİ BULUR

Yaşlı çift Avusturalya'da tatil yapmaya karar vermişlerdi. Uçağın penceresinden saatlerdir okyanusu seyrediyorlardı. 
Sessizliği pilotun anonsu bozdu:
"Sayın yolcularımız! Korkarım size kötü bir haberim var. Motorlarımızdan biri sustu, diğeri de susmak üzere. Acil iniş yapmak zorundayız. Neyse ki altımızda haritada görülmeyen bir ada var ve sahiline inmeye çalışacağız. Bunu başarabilirsek tek sorunumuz bizi bulabilmeleri için dua etmek olacak." 
Uçak minik adanın kumsalına başarılı bir iniş yaptı, kimsenin burnu kanamadı. Uzun bir rahatlama sessizliğinden sonra adam karısının ellerini tuttu, gözlerine endişeyle baktı;
"Aşkım, bu ay ki kredi kartı borcunu ödemiş miydin?" 
"Hayır sevgilim, unutmuşum. Kızdın mı?"
Adam endişeyle yine sordu: 
"Araba kredisinin taksitini ödemiş miydin?"
"Özür dilerim canım, onu da ödememiştim." 
Yaşlı adam karısının ellerini bıraktı ve kırk yıldır yapmadığı şekilde ona sıkı sıkıya sarıldı.
"Aferin"
Karısı şaşkın, korkarak sordu. 
"İyi misin tatlım?"
"Hiç olmadığım kadar. Çünkü hiç kimse bulmasa da , bankacılar bizi kesin bulur!"

 

 

Hıdırellez...

Bahar ile canlanır her yer, doğa.
Bir güzellik gelir dağa, bağa.
Bereket düşer suya, toprağa.
Koyunlar kuzular çıkar otlağa.

Havalar her gün biraz daha ısınır.
Mevsim bahardan yaza dayanır.
Ağaçlar Güneşi görünce uyanır.
Kendi rengi olan yeşile boyanır.

Meyveye durmaya başlar ağaçlar.
Isıyı,Işığı, enerjiyi Güneş’ten alırlar.
Doğaya, canlılara selam salarlar.
Biz insanlar için yük altında kalırlar.

Bir olay geldiği zaman başına.
Hızır gibi yetişirler imdadına.
Söz ver nefsine, uyma şeytana…
Haram yiyeceklerin bakma tadına.

Hızır bu mevsimde aramızda dolaşır,
Abı hayat içerek ölümsüzlüğe ulaşır.
Tüm canlılara bolluk ve sağlık taşır.
Hastalara şifa vermek için yarışır…

Allah’a inanan insanlara yardım eder.
Hızır’ın uğradığı yerlere bolluk gider.
Dertlilere derman,hastalara şifa der.
Bolluğu,bereketi,zenginliği seyreder…

Bereket,sağlık,şifa… aramızda dolaşsın.
İnsanlar her tür hastalığı,kötülüğü aşsın.
Şeytan samimi insanları görünce şaşsın.
Sağlık sunan kişi ebediyen bizimle yaşasın.

(Hasan Kaya)


Etiketler: ısparta,


  Kategori: Isparta Gökçay

  Tarih: 14.5.2017 13:18:01

  Hit: 273

  Yorum: 0


Bu Yazıya Ait Yorumlar:

     Bu Yazıya Ait Yorum Bulunamadı!

Yorum Ekleme Formu:

 * Adınız Soyadınız : 

 * E-Mail Adresiniz : 

 * Yazıyla İlgili Yorumunuz : 

 * Güvenlik Kodu : 

M. Koray BAŞYİĞİT Hakkında

  Diğer Bilgiler

İsim: M. Koray BAŞYİĞİT
Yer: Türkiye/Isparta
E-Mail: mkbasyigit@mynet.com
Cinsiyet: Bay
Medeni Hal: Dul
Meslek: Emekli Öğretmen
Yazdığı Yazı Sayısı: 36
Yapılan Yorum Sayısı: 0

Yazarın Son Yazdığı Yazılar

» TOKİ
Düşmüşe yardım dinimizin esas amacı ama ülkemde düşkünler varken dışarıdakilere yardım sevap kazandırmaz.
Kategori: Isparta Gökçay

Bu Yazıyı Okuyun

» ŞEHİTLERİMİZ
Canların sevenleri ve biz Vatan sevdalıları… Kahrolduk ama vatan hainlerini sevindirmemek için acımızı içimize attık.
Kategori: Isparta Gökçay

Bu Yazıyı Okuyun

» ŞEHİD – ITKM – TRAFİK – SİYASET - ENGELLİLER
Geçtiğimiz hafta sonu ZEYTİN DALI HAREKATINDA ŞEHİT OLAN Kardeşlerimiz ve bir ŞEHİD Ateşinin de Isparta ya düşmesi gündemi oluşturdu.
Kategori: Isparta Gökçay

Bu Yazıyı Okuyun